W Polsce produkuje się równie dobre bajki co w wytwórni Disney'a. Dowodem tego jest Wytwórnia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. To właśnie tam powstał Reksio, Bolek i Lolek, a także szereg mniej znanych animacji, które zapadły w pamięć i wzbudziły pozytywne wzorce w co najmniej kilku pokoleniach Polaków.

Data dodania: 2018-12-22

Wyświetleń: 631

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Reksio bohater najmłodszych

By bajka była popularna musi mieć chwytliwą fabułę, wykazać się radosnym przekazem, atrakcyjną grafiką oraz wpadającą w ucho muzyką. Zabawne dialogi, interesujące głosy bohaterów to kolejne elementy wpływające na to czy bajka spodoba się dzieciom. Disney poświęca na produkcję mnóstwo pieniędzy i energii, wkładu pracy w sukces swych bajek. Tymczasem Reksio jest animacją pozbawioną postępowych trików i kosztownej reklamy. Mimo to, to właśnie Reksio i jego przygody biją nadal rekordy popularności wśród dzieci.

Co ciekawe Reksio podbił serca i chłopców i dziewczynek

Nie rzadko maluchy mając do wyboru bajki Disney'a i Reksia sięgają właśnie po polską produkcję. To fenomen tej kreskówki, która ma już swoje lata i do najnowocześniejszych nie należy. Mimo to podoba się tak samo jak najnowsze produkcje. Z uwagi na swą popularność Reksio nazywany bywa polskim Disneyem. Jednak to coś więcej niż wypieszczona animacja rodem z amerykańskiego studia.

Gadżety Reksia

Wbrew pozorom Reksio to nie tylko postać z bajki. To również breloczki, maskotki, zeszyty, długopisy, figurki i inne gadżety których motywem przewodnim jest Reksio. Piesek jest idolem wielu dzieci, które chcą go mieć zawsze pod ręką i na widoku. Na prośbę fanów w ostatnich latach zaczęły być produkowane gadżety na licencji, bowiem postać Reksia jest znakiem zastrzeżonym.

Reksio nawet na znaczku pocztowym

Drobiazgi i zabawki z Reksiem sprzedają się wyśmienicie, jednak to tylko element całości, bowiem poza gadżetami popularnością cieszą się rozmaite kolorowanki, książeczki i publikacje edukacyjne jak słownik, czy atlas świata z Reksiem. Oczywiście towarzyszy tymże produktom postać niesfornego pieska z bajki.

Dla nieco starszych fanów wyprodukowane zostały gry komputerowe w oparciu o przygody Reksia. Ponadto dla maluchów stworzono programy edukacyjne, w których Reksio uczy liczyć, literek, jak również czytać, malować itp. Postać Reksia zatem jest wszechobecna, co cieszy dzieci, jak i twórców produkcji. W 1967 roku nikt nie spodziewał się takiego sukcesu bajki. Dziś okazuje się iż kreskówka stała się wielopokoleniowym hitem o ponadczasowej popularności nie do pobicia nawet przez amerykańskich twórców kreskówek.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena