Przeprowadzki nigdy nie są niczym przyjemnym – nawet gdy są teoretycznie bardzo dobrze zorganizowane. Zawsze zdarza się podczas nich coś, co popsuje nam szyki. Nawet mając to na uwadze, należy jak najdokładniej zaplanować przeprowadzkę.

Data dodania: 2018-01-03

Wyświetleń: 555

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zorganizować sprawny transport mebli?

O ile tylko mamy taką możliwość, zlećmy jak najwięcej usług profesjonalistom, pozostawiając sobie jak najmniej pracy. Jeśli spróbujemy wszystko wziąć na siebie i zorganizować całą przeprowadzkę samodzielnie – prawdopodobnie w przyszłości będziemy sobie za to pluć w brodę.

Transport mebli i rzeczy

Najtrudniejszy przy przeprowadzce jest na pewno transport mebli. O ile jesteśmy w stanie w miarę sprawnie spakować swoje rzeczy osobiste w pudła i przewieźć je nawet autem osobowym w kilku turach, o tyle bardzo trudne może się okazać przewiezienie osobowym samochodem nawet jednego mebla. Aby zorganizować sprawny transport mebli, należy umówić specjalną firmę przeprowadzkową. Ma ona w swoich usługach zarówno transportowanie mebli, jak i rzeczy osobistych. Słowem – pozwoli nam sprawnie przeprowadzić cały proces przeprowadzki, czyniąc go nieco mniej uciążliwym.

Szybka przeprowadzka

Transport mebli będzie efektywny wówczas, gdy ekipa przeprowadzkowa będzie miała za zadanie jedynie wynieść meble z mieszkania, załadować je na pakę samochodu dostawczego, przewieźć pod wskazany adres i tam wnieść do nowej lokalizacji. Trzeba jej ułatwić to zadanie poprzez opróżnienie mebli ze wszystkiego, co będzie przeszkadzało w transporcie. Dlatego z pojemników na pościel wyjmujemy kołdry i poduszki, a z szaf wszystkie drobiazgi. Drugą rzeczą jest sprawne zabezpieczenie mebli nie tylko przed uszkodzeniem w transporcie, ale również przed zrobieniem krzywdy osobom, które będą je nosiły. Dlatego między innymi owija się folią szafy i szafki. Jest to zabezpieczenie przed otwieraniem się drzwiczek szafek w czasie transportu. Kolejną rzeczą jest staranne zabezpieczenie kantów mebli, by nie zrobić sobie nimi krzywdy, ale także nie poobijać rogów podczas transportu.

Bardzo często firmy przeprowadzkowe oferują za dodatkową opłatą właśnie zabezpieczenie mebli. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy transportuje się meble zabytkowe lub o bardzo dużej wartości. Wówczas firmy takie same wychodzą z inicjatywą zabezpieczenia mebli przed uszkodzeniem przez swoich pracowników, by meble dotarły w miejsce docelowe w takim stanie, jak je zastano. Sprawna przeprowadzka to również zgranie wszystkiego w czasie – bez odkładania przeprowadzki na ostatnią wolną chwilę lub na „w międzyczasie” pomiędzy różnymi zajęciami, gdyż rzadko zdarza się, by przebiegała krótko.
 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena