Czasy stosów map wożonych w schowku samochodowym i pośpiesznie rozkładanych na kierownicy, bezpowrotnie mijają. Wiodące firmy prześcigają się w produkcji nowych rozwiązań ułatwiających skuteczne zarządzanie flotą. Warto się zastanowić, jakie cechy monitoringu GPS umożliwiają maksymalizację efektywności.

Data dodania: 2011-08-10

Wyświetleń: 1857

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Monitoring GPS, który nie tak dawno temu był tylko nowinką i swoistym luksusem najbogatszych przedsiębiorców i co bogatszych członków społeczeństwa, dziś zmienił się w absolutnie konieczny element sprawnie funkcjonującej firmy spedycyjnej. Teraz niemal każde przedsiębiorstwo mające dużą ilość pojazdów, ma posiadać dobry system i aplikację do monitoringu aut. Sprawdźmy, jakie są najważniejsze cechy i funkcje takiego systemu.

Przy obecnym zalewie urządzeń bywa, że trudno się zorientować w narzędziach ściśle dopasowanych do potrzeb Twojego biznesu. Największe marki na rynku oferują na tyle uniwersalne funkcje, że łatwo jest dostosować je do swoich potrzeb. Jest kilka najważniejszych funkcjonalności, z którymi zarządzanie flotą jest bardzo proste.

Ciągła komunikacja z pracownikami to coś, co warunkuje bezpieczeństwo pracy i skuteczne zarządzanie flotą. Dobrze skonfigurowany lokalizator GPS połączony z odpowiednią aplikacją umożliwiającą monitorowanie ruchu taboru pojazdów służbowych sprawia, że manager firmy ma informację, gdzie znajdują się jego kierowcy , dzięki czemu dużo skuteczniej rozdziela zadania pracownikom oszczędzając dużo więcej czasu. Dodając do tego jeszcze informacje drogowe i monitoring czasu pracy otrzymujemy kompletny system lokalizacji gps, niezbędny w każdej profesjonalnej firmie.

Skupiając się na biznesie transportowym nie sposób pominąć rolę kontroli kosztów benzyny i ich wpływu tak na efektywność prowadzenia przedsiębiorstwa jaki i na ekologię. "Zielone" firmy są dużo lepiej postrzegane przez władze lokalne co sprawia, że poprawia się ich wizerunek. Zarządzanie flotą za pomocą rozwiązań pozwalających na mierzenie poziomu emisji CO2 i zabezpieczanie się przed niepotrzebnymi kosztami jest możliwe dzięki temu, że firmy telematyczne coraz większą wagę przywiązują do dbałości o środowisko.

Obecnie istnieje bardzo wiele rozwiązań monitoringu gps, ale najchętniej wybierane są systemy, które są równocześnie łatwe w obsłudze, nowoczesne jak i godne zaufania oraz bardzo praktyczne. Każda firma może zacząć automatyzować wszystkie procesy dzięki usługom monitoringu gps, dobranym w przemyślany sposób.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena