Oszczędność pieniędzy, automatyzacja pracy oraz zwiększenie efektywności firmowych działań? To tylko niektóre możliwości, które może zagwarantować monitoring samochodów osobowych.

Data dodania: 2016-07-29

Wyświetleń: 727

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z funkcjonalności systemów monitoringu, zdając sobie sprawę z tego, że jest to skuteczny sposób na kontrolę działań pracowników, ograniczenie kosztów oraz poprawę wydajności firmy.

Sprawdzone usprawnianie funkcjonowania firmy, czyli monitoring GPS samochodów.

Dobry przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest w biznesie oszczędność czasu, możliwość zarządzania nią za pomocą środków mobilnych oraz bieżący dostęp do informacji na temat eksploatowanych pojazdów. Stawiając na monitoring samochodów osobowych, mamy możliwość kontrolowania pozycji i parametrów używanego samochodu, co ułatwia też zarządzanie pracownikami. Bezproblemowo uzyskujemy dane na temat bieżącej lokalizacji kierowcy oraz czasu spędzonego na wykonywaniu powierzonych mu zadań. Dzięki temu można dokładnie rozliczyć pracownika z obowiązków i zapobiec nadużyciom.

Systemy monitoringu pozwalają na kontrolowanie zużycia paliwa podczas pokonywanych tras, co przekłada się na zaoszczędzenie pieniędzy. Monitorowanie paliwa może odbywać się poprzez specjalny moduł CAN, który pobiera szczegółowe informacje dotyczące spalania prosto z komputera w pojeździe. W przypadku pojazdów, które nie posiadają wybudowanego czujnika paliwa np. w ciężarówkach starszego typu, można zamontować specjalne czuniki poziomu paliwa. Samochody ciężarowe można doposać w zabezpieczenie na wlew paliwa, które monitoruje otwarcie wlewu i próbę kradzieży. Dodatkowo dzięki specjalnym modułom można liczyć na przypomnienia o kończącym się ubezpieczeniu, przeglądzie czy też o konieczności przeprowadzenia badania technicznego. Wszystkie przypomnienia można konfigurować dowolnie wg. własnych potrzeb i wysyłać zarówno drogą mailową jak i w postaci smsów.

Systemy monitoringu pozwalają sprawdzić bieżący stan pojazdu oraz zaplanować trasę przejazdu. Dzięki temu możemy sprawdzić, jaka osoba aktualnie używa danego pojazdu, a o wszelkich przekroczeniach prędkości czy też utrudnianiach drogowych zostajemy poinformowani automatycznie. Pozwala to na znaczne skrócenie czasu przejazdu czy dostaw.

Tego typu rozwiązania monitoringu gps pozwalają nie tylko lepiej zarządzać flotą pojazdów w firmie, ale także znaleźć oszczędności, które potrafią sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena