Co brać pod uwagę, wybierając dywany dla dzieci? Oto kilka praktycznych sugestii.

Data dodania: 2013-12-02

Wyświetleń: 3370

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dywany dla dzieci - co wybrać?

Dzieci spędzają bardzo dużo czasu bawiąc się na podłodze. Każdy rodzic chce mieć pewność, że taka zabawa nie skończy się katarem i dzieci się nie przeziębią. Z drugiej jednak strony rodzice chcą, żeby pokoje dziecięce urządzone były w sposób praktyczny i były łatwe do sprzątnięcia. Jakie zatem wybrać, aby pogodzić te oczekiwania?

Dzieci lubią mieć swoje kryjówki, najczęściej w kątach pokoju, w zakamarkach między meblami, pod łóżkiem i w innych szczelinach. Dlatego też warto zadbać, aby dywany które kupujemy dla dzieci zabezpieczały jak największą powierzchnię pokoju. Czy trzeba od razu decydować się na wykładzinę podłogową? Niekoniecznie. Dzieci potrzebują kontaktu z różnymi fakturami i powierzchniami do prawidłowej zabawy i rozwoju. Dlatego też dobrze jest, jeśli w pokoju zostawimy kawałek podłogi nie przykryty dywanem. Dywany są ciepłe i przyjemne, więc nawet jeśli dziecko spędza dużo czasu bawiąc się na brzuchu, możemy być spokojni o jego zdrowie.

A co z aspektem praktycznym? Boimy się, że dywany będą trudne do wyczyszczenia? Obecnie na rynku jest duży wybór bardzo praktycznych dywanów z krótkim włosiem. Można też rozważyć położenie na podłodze dwóch dywanów. Większy pomaga w utrzymaniu ciepła. Mniejszy, położony w miejscu, w którym dziecko najczęściej się bawi (na przykład na środku pokoju), jest łatwy w utrzymaniu porządku. Można go w każdej chwili zdjąć i wytrzepać, odkurzyć. Można go też łatwo wymienić, jeśli dziecko go zniszczy na przykład plasteliną.

Dywany są więc bardzo praktyczne i jeśli zastosujemy dwa, możemy dość łatwo połączyć przyjemność z praktycznością. Na rynku jest bardzo bogaty wybór różnych wzorów i kolorów. Są również dywany, które dziecko może wykorzystać do zabawy i edukacji. Wzorem na takim dywanie mogą być drogi i miejsca postojowe lub plany domu, pokoi i mebli, które dziewczynka może wykorzystać do zabawy lalkami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena