Raz, dwa, trzy malujemy. Kuchnia to pomieszczenie, które w wielu mieszkaniach i domach jest przestrzenią centralną. Ponadto kuchnia służy gotowaniu a to powoduje zabrudzenia. Raz wyleje się nam sos pomidorowy, drugi raz pryśnie olej z patelni. I niestety ściany w kuchni nie wyglądają już sterylnie jak w katalogu.

Data dodania: 2018-12-29

Wyświetleń: 707

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Modne kolory w kuchni

Stąd też kolory w kuchni jak najbardziej można traktować sezonowo. By jednak można było sobie pozwolić na ich swobodną zmianę projektowanie wnętrza kuchni należy rozważyć pod kątem neutralnej kolorystyki mebli, glazury.

Kolor mebli to nie problem

W dzisiejszych czasach kolorystyka mebli czy glazury to również nie problem dla zmiany kolorów. Dostępne farby pomagają zmienić kolory w jeden weekend. Możliwa jest radykalna metamorfoza bez potrzeby skuwania płytek, czy wymiany frontów. Tanim kosztem można pozyskać najmodniejszą kuchnię sezonu. Malowanie mebli, wymiana blatów czy odświeżenie płytek nie jest trudne nawet dla kompletnego laika. Zaś projektowanie wnętrz w nowych kolorach dostępne jest online, również nieodpłatnie. Dzięki projektom można sprawdzić wizualizacje naszych pomysłów na wybór kolorów, ich zestawienie ze sobą. Pamiętamy również o sprzętach AGD, które możemy także pomalować.

Moda na szarość

Szary nie musi być smutny, zimny i odpychający. Umiejętne operowanie szarością, zwłaszcza w zestawieniu z kolorami żywymi takimi jak żółty, limonka, turkus czy amarant pozwala uzyskać niesamowite efekty. Odcienie szarości można poddać gradacji przez co urozmaicić bazę do dekoracji w kolorowych akcentach. Pamiętać należy by nie przesadzić. Szarość nie może być zbyt ciężka i przytłaczająca. Jeśli malujemy meble kuchenne na szaro to zapewnijmy kuchni białe ściany. Wbrew podpowiedziom rozsądku nie zestawiajmy szarości z szarością. Kontrastujmy akcentami w postaci czajnika, ręcznika, podkładki śniadaniowej. W przeciwnym razie dobierając dodatki szare do szarości możemy niechcący stworzyć bardzo smutne, pozbawione charakteru wnętrze.

Czerń i biel

Czarny kolor w kuchni może być doskonałym dodatkiem. Aktualnie moda na czerń przejawia się tendencją do zakupu czarnych sprzętów AGD, również zlewozmywaków. O wiele mniej śmiałków decyduje się na projektowanie wnętrz kuchni z czarnymi frontami. Aczkolwiek są takie osoby. O wiele częściej w czerni występuje glazura. Im większa powierzchnia czerni w pomieszczeniu tym większa potrzeba zrównoważenia jej jasnym kolorem, najlepiej białym. Dlatego też najczęstszą propozycja są białe meble do czarnych sprzętów, glazury czy dodatków.

Drewno w kuchni

Kolorem który zdominował trendy jest szeroko rozumiany kolor drewna. Imitujące drewno płyty MDF wypełniające przestrzenie pomiędzy szafkami, drewniane fronty, listwy dekoracyjne a przede wszystkim drewniane blaty kuchenne są eleganckim elementem w każdej kuchni bez względu na jej styl urządzenia. Tym samym kolor drewna obecny jest w kuchniach retro, prowansalskich i wiejskich, nie brakuje go również w kuchniach nowoczesnych w stylu modern, loft i industrial, czy nordic.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena