Telewizja przemysłowa to nowe oblicze systemów wizyjnych, które daje ogromne możliwości w budowie systemów bezpieczeństwa. Systemy telewizji przemysłowej (CCTV) to przyszłość nowoczesnych systemów monitoringu.

Data dodania: 2010-01-11

Wyświetleń: 4698

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Stosowane dziś rozwiązania CCTV wydatnie wspomagają proces ochrony mienia. Prawidłowo zaprojektowany system monitoringu pozwala do minimum zredukować ilość pracowników ochrony przy zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa. Telewizja przemysłowa zapewnia dobrej jakości obraz, zarówno przy świetle dziennym, jak i nocnym. Dzięki automatycznej ogniskowej oraz dużej czułości kamery przemysłowe dobrze przystosowują się do zmiennych warunków oświetleniowych. Rozsądnie rozmieszczona telewizja przemysłowa pozwala na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w budynkach i osiedlach, kontrolę linii produkcyjnych, dyskretny nadzór nad pracownikami i towarami. Telewizja przemysłowa redukuje straty wynikające z działalności przestępczej, ogranicza liczbę rozbojów i kradzieży.

Telewizja przemysłowa nadaje się do samodzielnej instalacji i obsługi. W skład systemów małej wielkości wchodzą kamery przemysłowe z obiektywami, przełącznik sekwencyjny lub dzielnik obrazu oraz monitor. Przełączniki sekwencyjne umożliwiają zwykle przełączanie od 4 do 12 kamer. Telewizja przemysłowa może być dowolnie rozbudowywana w zależności od potrzeb. W przypadku dużych systemów obserwacyjnych stosuje się szyny krosowe zapewniające bezkonfliktowe doprowadzanie sygnałów nawet z kilkudziesięciu kamer do kilku stanowisk obserwacyjnych. Telewizja przemysłowa z systemem cyfrowego zapisu otwiera nowe możliwości kontrolowania tego co dzieje się w Twoim otoczeniu.

Nowoczesne kamery przemysłowe posiadają małe wymiary oraz dobre parametry techniczne, co predysponuje do dyskretnej obserwacji. Kamery przemysłowe mogą zostać bezpośrednio doprowadzone do wyjść alarmowych oraz przekaźnikowych, dzięki czemu możemy zdalnie sterować, np. oświetleniem lub otwieraniem drzwi. Za pomocą 4 kamer telewizyjnych można obserwować nawet dużą powierzchnię sklepową, magazynową, czy też produkcyjną. Z analiz przeprowadzonych na Zachodzie wynika, że napady na firmy zabezpieczone kamerami zdarzają się znacznie rzadziej.

Telewizja przemysłowa umożliwia podgląd i kontrolę z dowolnego komputera podłączonego do sieci lokalnej lub internetu oraz zapewnia cyfrową rejestrację obrazu ze wszystkich kamer. W zależności od potrzeb kamery przemysłowe umożliwiają pracę w trybie ciągłym lub tylko po wykryciu ruchu. Telewizja przemysłowa zapewnia bezpieczeństwo na wysokim poziomie, dzięki współpracy z systemami alarmowymi i kontroli dostępu. To równiez wygodne przeglądanie i przeszukiwanie archiwów. Instalacje są odpowiednio dopasowywane do obiektów, takich jak budynki mieszkalne, osiedla, sklepy, zakłady produkcyjne, biurowce, centra handlowe, szkoły, obiekty o podwyższonym ryzyku itp.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena