"A zapał, z jakim wznosił do nieba swe modły,Oczy wszystkich obecnych wciąż ku niemu wiodły:To wzdychał, to się krzyżem rozkładał na ziemi,Aby dotknąć posadzki ..usty pokornemi ".

Data dodania: 2009-12-24

Wyświetleń: 3694

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 3

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Radio Maryja 3.09.2001r.

"Trzeba ze swojego rozumu wyciągnąć, jak ktoś ma w głowie telewizor, to wyciągnąć go,  koniecznie operację zrobić, odłożyć gdzieś na bok, do lamusa najlepiej. Jak będzie porządna telewizja, to tak, ale telewizorni i telewizji nie oglądać. Telewizornia- 
z dala od tego. Patrzcie się, czyje to jest. Ta polska niby telewizja i w języku polskim,a czyje to jest? To jest dawny PZPR. Zawłaszczyli i rządzą tym i tylko sami swoi,kolesie.(...)Teraz idą te wybory i nie ukrywam, że się martwię trochę. Bo przecież 
nie wszyscy ludzie mają rozum, tylko tam właściwie coś gąbczastego od tej telewizorni i tej propagandy."
o. Tadeusz Rydzyk

Radio Maryja 17.06.2002r.

"Jest, jest, w mediach jest, jest takie urabianie człowieka, ja to nazywam na płaskomózgowie... i takie... bigbraderowcy. Takie same fryzury, taki same ubiory, taki same puszki z piwem..." 
o. Tadeusz Rydzyk


Radio Maryja 5.04.2002r.

"Przy okazji warto miłośników "Gazety Wyborczej" poinformować, że zakupując to czasopismo jednocześnie promuję się wspomnianą federację ( Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny), która znalazła zasłużone miejsce na portalu internetowym właśnie "Gazety". Koniec końców nabywcy włączają się tym samym w proceder mordowania nienarodzonych dzieci."
dr. Marek Czachorowski

"Nasz Dziennik" 23.05.2002r.

"Wczorajsza "Gazeta Wyborcza" pokazała na pierwszej stronie zdjęcie satelitarne Europy, z którego wynika, że w skutek efektu cieplarnianego poziom wód w morzach się podniesie i pod koniec tego wieku zaleje np. 1/3 Holandii. I co z tego rozumie "Wyborcza"?  Oczywiście niewiele. Ale Holendrzy wiedzą, co się święci, i dlatego zawczasu wykupują
polską ziemię."

Radio Maryja 20.06.2002r.
(Wypowiedź dotyczy płyty dodanej do "Gazety Wyborczej", na której Piotr Fronczewskiczyta fragmenty "Harrego Pottera".)

"...ja już bardzo dawno pisałem to, o tym i to jest jakby kolejne, setne, można powiedzieć potwierdzenie, że "Gazeta Wyborcza" reprezentuje opcje, światopogląd i teologię pogańską. Taki sam, takie same to jest myślenie jak to myślenie elit pogańskich w cesarstwie rzymskim, stąd też "Gazeta Wyborcza" zmierza do nowego cesarstwa rzymskiego, do Unii Europejskiej..."  
dr. Stanisław Krajski

"...i można wskazać na związki masonerii ze środowiskami "Gazety Wyborczej", tam  Adam Michnik był 10 lat sekretarzem Antoniego Słonimskiego, który był jednym z najbardziej prominentnych masonów w Polsce i kiedyś zapytano Michnika w telewizji
 czy on wiedział, że jego pracodawca był tak wysoko postawionym w masonerii,  Michnik odpowiedział: "Oczywiście nie wiedziałem.", tylko zaskakujące jest to, że owoce masonerii i owoce "Gazety Wyborczej" są dokładnie takie same..."  
dr. Stanisław Krajski

"Nasz Dziennik" 24-26.12.2001r.

"Propaganda w sprawie Unii Europejskiej przypomina tę z lat komunizmu, zresztą jest robiona przez tych samych ludzi. (...) Wykorzystują przeróżne metody socjopsychotechniczne, żeby człowieka zniewolić. Ale to jest wbrew miłości. 
(...) Gdy ogląda się te niektóre programy, linie specjalne, widać jak to jest  wszystko wyreżyserowane. To są specjaliści z wyższych szkół kłamstwa. A dziennikarz ma służyć- prawdzie, człowiekowi, a nie interesom grupy, nawet jeśli byłaby bardzo bogata."
o. Tadeusz Rydzyk

"Nasza Polska" 08.01.2002r.

"Unia nie może nas zniewalać. Nie klękaliśmy przed Moskwą, nie klękniemy też przed Brukselą, Tel Awiwem czy Waszyngtonem. Polacy tu obecni i radiosłuchacze! Musimy zawsze odważnie, z honorem i dumą wyrażać swą polskość, swą narodową tradycję, wiarę, tożsamość,miłość wobec własnej kultury i pochodzenia, wobec wszystkich zamazujących te wartości
 tak zwanych Europejczyków- ludzi bez korzeni, bez honoru, bez ojczyzny, wiary i jasnej tożsamości."
ks. Henryk Jankowski

Radio Maryja 14.01.2002r.

"Czeka nas prześladowanie, i ta Unia Europejska bez Boga, (...) A że będą nas kamieniować? A kogo nie kamieniowali ze świętych! A czasem nawet kamieniują ci, którzy by się wydawali,że to są nasi. (...) Jak widziałem wczoraj te serduszka, (Wielka Orkiestra Świątecznej) to mi tak żal było, że nie wiem. Ile Caritas robi dobrego i cisza. Kościół- a tutaj na co te pieniądze idą, a później będzie Woodstock, deprawacja dzieci i młodzieży."
o. Tadeusz Rydzyk

Radio Maryja 17.06.2002r.

"...ci, ci właściwie sługusy Związków Radzieckich, bo to jest Związek Radziecki nowy,to co idzie, tak, czy wtedy Związek Radziecki teraz, a wasale ci sami, czy ewentualnie to już są dynastie wasalów, tak..." 
o. Tadeusz Rydzyk

Radio Maryja 2002r.

"...po prostu żebyśmy myśleli tak jak w całym Związku Radzieckim..., Związek Radziecki,  którego stolicą jest teraz Bruksela. Tylko pamiętam jak dzieci wołały..." 

o. Tadeusz Rydzyk

Radio Maryja 21.02.2000r.

"Diabeł gdyby nam się pokazał, jaki on jest potworny, toby go nikt nie słuchał. On obiecuje złote gruszki na wierzbie- diabeł- i tak cię kusi czy nie. Teraz diabeł ubrał się jeszcze ładniej. Teraz jest system inny: liberalizm. To też idzie w kierunku totalitaryzmu strasznego, jeszcze ludzie sobie nie wyobrażają. Trzeba pilnować Radia Maryja." 
o. Tadeusz Rydzyk

Radio Maryja 09.01.2000r.

"Tak widzę ten pęd do tej Unii Europejskiej. Rozprzedawanie Polski. Rzucenie Polaków  na kolana i żeby weszli, żeby prosili: przyjmijcie nas, biedaków. Obiecuje się raj,  co jest nieprawdziwe. To są obiecanki cacanki. Mówią, że to wejście, to będzie ostatni akt rewolucji francuskiej. I to będzie zniszczony naród, niszczenie Kościoła, niszczenie 
rodziny, niszczenie miłości do Pana Boga i do człowieka. I człowiek ma być zwierzęciem produkcyjnym."
o. Tadeusz Rydzyk

"Nasz Dziennik" 29.01.2002r.

"Potworne urzędy UE mają określać, jak mamy się ubierać, co jeść, co produkować, jak się bawić, co śpiewać, jaką tworzyć sztukę, jakie robić filmy, w co wierzyć, jaką przyjmować etykę, jaka ma być ekonomia informacyjna na przykład. musi być ustawiczne chwalenie  Żydów, itd. Wprost ciężka choroba socjopsychiczna." 
ks. Czesław S. Bartnik


"Nasz Dziennik" 07.01.2002r.

"Zdaniem ks. Gabriele Amortha, przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia  Egzorcystów i oficjalnego egzorcysty diecezji rzymskiej, książki o "Harrym Potterze" są naprawdę niebezpieczne. W wywiadzie dla włoskiej agencji prasowej ANSA stwierdził on, że "za gorączką potteromanii kryje się podpis króla ciemności, czyli diabła."

"Nasz Dziennik" 18.01.2002r.

"Rodzice mają prawo nie puścić dziecka do kina, nawet jeśli bilet jest zniżkowy, nawet jeśli samorząd funduje bilety za darmo. Wiadomo przecież, że 4 tom cieszącej się jakimś wisielczym powodzeniem książki wprost ukazuje swą nienawiść do chrześcijan i bez żenady opisuje mordy rytualne. (...) Po bezbożnym marksizmie kraj nasz przeżywa inwazję pogańskiej magii, jedno i drugie pochodzi z tych samych źródeł. Warto,  aby zagrożenia tego, póki jeszcze jest czas, nie zlekceważyć. Magia to nie żarty, jej ofiarą przez wieki padło zbyt wiele istot, aby dziś być ślepym na odnawiające się niebezpieczeństwo. Na to nie może być naszej zgody."
prof. Piotr Jaroszyński

Słusznie profesorze : setki tysięcy  czarownic spalonych na stosie przez inkwizycję to i tak mniej niż w  Auschwitz.

"Nasza Polska" 5.02.2002r.

"1,7 mln. egzemplarzy Harrego Pottera wciska się do naszych domów, na półki dzieci i dorosłych, gdy przeszło połowa Polaków nie czyta w ogóle książek. Nie czytają także dzieci i młodzież, ale to przeczytają. Harry Potter wyprze z ich główek słabo jeszcze ugruntowanego i jakże mało atrakcyjnego, a przy tym wymagającego Jezusa Chrystusa, którego poznają na lekcjach religii i w kościele."

No i słusznie :

„Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani
 śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie.”  Księga Kapłańska 20:27

"Niedziela" 06.01.2002r.

"Prezydenccy eksperci i on sam, bo podpisał się pod projektem, chcą, by w szczególnych wypadkach sąd odstępował od karania za ułatwienie śmierci osobie starej i ciężko chorej. Oznacza to więc, że lekarze będą mogli w majestacie prawa zabijać tych, o których powinni się troszczyć. Trzeba być świętym, by dojrzeć bose ślady stóp Jezusa uciekającego z kraju, gdzie chce się Go zabić w ludziach bezbronnych, chorych, niedołężnych."
abp Józef Michalik

"Nasz Dziennik" 11.06.2002r.

"Takie prawo, tak jak w Holandii, podważy zaufanie pacjentów, ludzi chorych do lekarzy.  Tam ludzie się boją iść do szpitala, nie wiedzą, czy nie zostaną przypadkiem uśmierceni."
dr hab. Ludwika Sadowska

„Żaden człowiek, który ma skazę, nie może się zbliżać - ani niewidomy, ani chromy, 
ani mający zniekształconą twarz, ani kaleka, ani ten, który ma złamaną nogę albo
rękę, ani garbaty, ani niedorozwinięty, ani ten, kto ma bielmo na oku, ani chory
na świerzb, ani okryty liszajami, ani ten, kto ma zgniecione jądra. Żaden z potomków
kapłana Aarona, mający jakąś skazę, nie będzie się zbliżał, aby złożyć spalaną ofiarę
Panu. On ma skazę - nie będzie się zbliżał, aby ofiarować pokarm swego Boga.”  Księga Kapłańska 21:18-21

Radio Maryja 2002r.

"10 tyś. przypadków eutanazji co roku, z których o bardzo wielu nie wiadomo czy akurat ofiary tych przypadków chciały tej eutanazji. Jedno jest pewne, że starzy Holendrzy zaczęli dość masowo zmieniać miejsce zamieszkania, wolą przenieść się do innego kraju Francji, Niemiec, Włoch gdzie nie będą niektórzy członkowie rodzin decydować o ich eutanazji."

Trochę poezji, aby było mniej smutno :


Zespół szkół z Kocierzewia k. Łowicza:

"Do Radia Maryja, licznie przybywamy,
Najświętszej Panience, nisko się kłaniamy.
Telewizję Trwa-am pięknie pozdrawiamy,
dzięki waszej pracy, obraz w domach mamy.
Ty na Jasnej Górze sześć wieków królujesz
i swojego ludu prośby wysłuchujesz
Oj dygudygudygudanna, dygudana, dygudanna,
oj dygudygudygudanna, dygudanna ucha!


Grupa Skalne Podhale :

Cały świat wi ło tym i wy ło tym wicie,
że ni ma drugiego ojca Rydzyka na świecie.
Hej, gdyby siła z góry nie była mu dana,
Nasza Polska piękna byłaby sprzedana,
Hej, byłaby sprzedana!
Ojciec to rozumie, przez radyjo głosi,
O mądrość, rozwagę polski naród prosi!"

Koło przyjaciół Radia Maryja z Garwolina:

"Ojcze dyrektorze, już nie jesteś sam,
ojcze dyrektorze, już nie jesteś sam,
jest z Tobą rodzina, sztandar mocno trzyma, nie zostawi Cię"


W Bydgoszczy bohatersko stanął w obronie księży, którzy po wypiciu alkoholu siadają  za kółkiem.

I ostro zaatakował tych, którzy mają czelność o tym mówić.  Dostało się też rządowi, który nie wstawia się za duchownymi, nie broni biskupów  i krzyża. Dlaczego?  Bo „rządzący to zgraja bandytów” – oznajmił pasterz w bazylice św. Wincentego a’Paulo.

- I w Polsce wszystko można!. - Księdza można obrazić, można kłamać, manipulować,  biskupa można obrazić. Krzyż można obrazić, sponiewierać, Matkę Bożą można sponiewierać ... Na ponad 90 procent katolików! Gdzie są ci
 parlamentarzyści!? Gdzie są te samorządy?! Wybieraliście ich! Gdzie są ci rządzący?! Przecież to Polska, nie prywatne ranczo!   A rządzący to zgraja jakiś bandytów. Trzeba bronić Kościoła! naprawdę patrzmy na fakty!
(RM, poniedziałek 7.12.09, godz.20.29)

Ojciec Tadeusz nie tylko gromi i poucza, lubi też żartować :

Podczas XVII pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę o. Tadeusz Rydzyk dostrzegł czarnoskórego zakonnika i zawołał:
- Kochani, o jeszcze Murzyn. O Boże, on się jeszcze nie mył. Chodź tutaj bracie, on się nie mył wcale.

Po tych słowach u stóp klasztoru  rozległy się brawa !!! . Zakłopotany zakonnik odparł z uśmiechem, iż "dziękuje za wszystko,

co usłyszał i czego nauczył się o Polsce". 

No cóż jaka wrażliwość i umysłowość taki żart. Brawo Polacy !!!. Wszyscy w szkole uczyliśmy się przecież o 
"Murzynku Bambo" - to tylko żart, komentują rozbawieni posłowie PIS.  Bardzo zabawne - nic tylko pękać ze śmiechu ( wstydu )


– Podchodzi do mnie taka mała dziewczynka... no może miała z dziesięć lat i opowiada, że na początku wakacji przyszli do niej do domu koledzy i koleżanki i zaproponowali: założymy bandę. I założyli... podwórkowe kółko różańcowe. Takie wspaniałe dziecko...
o. Rydzyk - Rozmowy Niedokończone


– Ludzie pokazują palcami, jakim ja samochodem jeżdżę. Że mercedesem klasy S. A niby czym mam jeździć? Na krowie mam jeździć? Głupoty takie gadają... mogę na krowie, ale gdzie ja bym tę krowę trzymał w Radiu Maryja?

 o. Rydzyk - Rozmowy Niedokończone

"Ile korzyści przyniosła Nam i naszym ludziom bajeczka o Chrystusie, wiadomo"  - papież Leon X , który  kochał przepych, luksus i zbytek, chętnie się nim otaczał - ale przynajmniej był szczery.

Młoda słuchaczka RM:
– Odmawialiśmy koronkę do Najświętszego Serca, a do domu przyszedł pijany tatuś i zaczął kląć. Potem usnął... No to mamusia położyła na nim obrazek z Panem Jezusem. Od tego czasu już nigdy nie widziałam pijanego tatusia.
o. Jacek:
– Przestał pić?
Młoda słuchaczka RM:
– Nie wiem, bo w ogóle  zniknął.


– Mam właśnie w ręku program SLD. Nie wiem, czy ja te ręce potem domyję..

o. Rydzyk - Rozmowy Niedokończone


Słuchaczka: – Skąd się w Polsce bierze ten antysemityzm? Ja jestem właśnie takiego pochodzenia...
o. Jacek: – Współczujemy pani wszyscy...

 ekspert RM: – Masoni są narzędziem szatana, a ich znakiem jest słońce. Zwróćcie uwagę, że ten znak starają się umieścić wszędzie. Na przykład w Polsacie się ono pojawia i na butelkach wody „Bonaqua”, i jako logo partii Unia Wolności. Żebyśmy mieli kilkuset takich ojców Rydzyków w Polsce, to nie musielibyśmy się bać masonerii.

ekspertka RM: – Telewizja i gry komputerowe mogą być przyczyną masturbacji, która będzie później przeszkadzała w tworzeniu więzi rodzinnych. Badania na całym świecie wskazują, że masturbacja jest główną przyczyną rozwodów na całym świecie.

 Ja już nie mogę się na to wychowanie seksualne patrzeć. I popatrzcie, jak ono jest wprowadzane w Polsce. Rękami katolików jest wprowadzane. To jest normalny instruktaż. Dzieci się instruuje, jak robić samogwałt, jak sobie robić dobrze... bez Boga.

 o. Rydzyk - Rozmowy Niedokończone

 Tak patrzę, a teraz chodzą tacy różni za klerykami i wołają na nich pedały. I kto to zrobił? „Gazeta Wyborcza” to zrobiła, „Rzeczpospolita” to zrobiła, „Fakty i Mity” to zrobiły. To jest morderstwo w biały dzień. I to gdzie? W kraju katolickim...

o. Rydzyk - Rozmowy Niedokończone

 Tak zwane wychowanie seksualne, czy też wychowanie do życia w rodzinie będzie prowadziło naród do grobu.

 o. Rydzyk - Rozmowy Niedokończone

" A to, co dzisiaj się stało, to jest skandal. Nie nazywajmy tego inaczej. To są osoby publiczne. Nie nazywajmy nigdy, że szambo jest perfumerią. "

  Komentarz  o. Rydzyka  dotyczący spotkania 8 marca 2007  Marii Kaczyńskiej z ponad 50 dziennikarkami w sprawie zmiany konstytucyjnych odnoszących się do ochrony życia od momentu poczęcia

 Diabeł zawsze kłamie, a teraz w Polsce jest pokaz tego krętactwa przez media. Jak tak patrzę, czy to nie jest bolesne, jak widzę, jednego biskupa ukamienowali, drugiego, trzeciego coś już?! Takie autorytety wyjdą tylko i mówią, jacy oni piękni. Nie występuje przeciwko człowiekowi, tylko przeciwko takiemu mówieniu.

 O. Rydzyk na obchodach 15 lecia Radia Maryja


Francja domaga się korytarza dla Rosji w Polsce. Gdzie my mamy Polaków w rządzie, nikt nie protestuje.(...) Najgorsze to jest współdziałanie niemiecko – żydowsko – rosyjskie. Tak samo jak protestanci, którzy rządzili Polską, to było coraz gorzej, jak Buzek rządził.
 Radio Maryja, 26 lipiec 2002

Ja wiem, że w polskiej telewizji jest teraz wiele amerykańskich bajek. Ale one są wymysłem szatana i prowadzą prosto ku zatraceniu. Oto jedna z polskich stacji emituje bajkę „Teletubbies”, w której występuje postać o imieniu Tinky Winky. Postać ta jest wyraźnym symbolem zboczenia, jakim jest gejostwo. Po pierwsze jest różowa, kolor geji, po drugie ma na głowie antenkę w kształcie trójkąta, a to przecież ich symbol. Po trzecie, nosi coś w rodzaju torebki, jak reszta tych zboczeńców.

o. Rydzyk

Lidze Polskich Rodzin nie wierzę ani 5 sekund. To Judasz przyszedł na ostatnią wieczerzę!
 Radio Maryja, 25 lipiec 2005


Mniej dzwońcie, więcej płaćcie. A jak już dzwonicie, to mówcie krótko i na temat.
 Gazeta Wyborcza, 24 styczeń 2005


Na Zachodzie to ja dostrzegłem przede wszystkim moc szatana. To było coś niesamowitego. Naród jest mądry, ale ogłupiony. 
Wprost, 1 lipiec 2002


Nie hodować nawet najmniejszego wężyka, bo on tak urośnie, że kiedyś nas udusi. Te węże, to nasze wady, które nas dzielą i wtedy nie ma jedności między nami, nie ma jednego ducha i jednego serca wszystkich wierzących.
katecheza wygłoszona w Radio Maryja, 22 styczeń 2001


Nie słuchajcie żadnych kłamstw. Kłamstwa diabła są bardzo nudne.
homilia na pielgrzymce młodych słuchaczy Radio Maryja, Jasna Góra, 2 październik 1999


Niech żyje moherowa koalicja!
uroczystości 14–lecia Radia Maryja, 13 grudnia 2005


Oni przygotowują eutanazję. I jeszcze Olejnikowa pluje w twarz. I pani Środa. Ona w przeddzień mówiła publicznie o wprowadzeniu eutanazji w Polsce. I na drugi dzień idzie i jest uwiarygodniona [spotkaniem u prezydentowej]. I dlatego powiedziałem bardzo mocno, żeby zareagowali. To było w stylu „tak – tak”, „nie – nie”. Dobro oddzielić od zła. Prawdę od kłamstwa. Szambo od perfumerii. To jest walka między dwiema lożami.

 Wprost.pl, 8 lipca 2007


Pan Nikolski wszedł do Sejmu z mniejszości ukraińskiej, trzeba to pamiętać, i nie wiem, czy mu tak zależy na narodzie polskim (…) Ja nie jestem, broń Boże, przeciwko narodowi ukraińskiemu, tylko, że to może być wyjaśnieniem dla pewnych działań pewnego człowieka.

Radio Maryja, 10 marca 2003

Potrzebujemy chleba posmarowanego miłością!

Radio Maryja 2002 rok

Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza

Opinia wygłoszona w kwietniu 2007 r. podczas wykładu w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.„Nie pozwolisz żyć czarownicy.”  Księga Wyjścia 22:17

Ignoranci, aby wejść do królestwa bożego  potrzebują tylko ślepej wiary i posłuszeństwa wobec władców kościoła... Władców - uzurpatorów, gdyż w samym kościele wiele jest ludzi, którzy mają jednoznacznie negatywną ocenę działalności o. Rydzyka - jak chociażby arcybiskup Tadeusz Gocłowski , czy biskup Tadeusz Pieronek.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi -  to chodzi o pieniądze.

"Ile korzyści przyniosła Nam i naszym ludziom bajeczka o Chrystusie, wiadomo" - powiedział papież Leon X, który lubił otaczać się luksusem i przepychem, ale był przynajmniej szczery.

 "Kościołem nie sposób rządzić za pomocą zdrowasiek" - to słowa abp Paula Marcinkusa,  szefa  banku watykańskiego,który  wszedł w latach 70.  w bardzo podejrzane interesy z mediolańskim Banco Ambrosiano obsługującym konta mafii i tajne rachunki włoskich partii 
Wielu ludzi działa w sferze gospodarczej, angażując swoje zdolności, czas, wiedzę, zapał  i ryzykując własne pieniądze. Ludzie ci są lokomotywami ciągnącymi gospodarkę, zapewniającymi utrzymanie innym.  Nie ma tym nic złego, dopóki nie przekracza to ogólnie przyjętych norm. Podłością jednak jest wykorzystywanie ludzi starych, schorowanych, bezradnych, słabo wykształconych i ubogich żerując na ich uczuciach i wierze w Boga. Podłość cyniczna i podwójna  - za otrzymane  datki ,  w zamian sieje się w  serca i umysły  nienawiść do wszystkiego co nie jest związane z tzw. wartościami chrześciańskimi.

ale przecież :

"Kościół Rzymski nigdy nie pobłądził i po wszystkie czasy w żaden błąd nie popadnie".  "Dictatus Papae" papieża Grzegorza VII (1073-1086). - ten szczyt pychy i arogancji Kościoła Rzymskiego  ma się jak widać dobrze mimo upływu prawie tysiąca lat .

Kontrowersyjny brytyjski film "Córka Hitlera" porównuje ojca Tadeusza Rydzyka do Goebbelsa i przestrzega przed

wzrastającym znaczeniem ruchów neonazistowskich.

Myślę, że więcej w tym wszystkim prostactwa, śmieszności i błazeństwa niż niebezpieczeństwa. Jak jednak pokazuje historia - wszystko do czasu.

 "A zapał, z jakim wznosił do nieba swe modły,
Oczy wszystkich obecnych wciąż ku niemu wiodły:
To wzdychał, to się krzyżem rozkładał na ziemi,
Aby dotknąć posadzki usty pokornemi".
..............Molier

Licencja: Creative Commons
0 Ocena