Znaczenie muzyki zmieniało się cały czas. Przemianom tym towarzyszyło, a często zapoczątkowywało je, przez wiele lat radio. Jego znaczenie jest nieocenione.

Data dodania: 2013-03-04

Wyświetleń: 1423

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Współczesne czasy wymagają od człowieka przyswajania ogromnej ilości informacji. Ciągle bombardowani jesteśmy przez masę bodźców, które musimy przetworzyć. W ten sposób narażamy się na codzienny, zwykle nieuświadomiony, stres. Żyjemy w ciągłym napięciu, co niestety niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Dlatego też współczesny człowiek coraz częściej poszukuje sposobów na zrelaksowanie się i uspokojenie swojego organizmu, funkcjonującego cały czas na wysokich obrotach.

Dla wielu osób sposobem na relaks jest właśnie słuchanie muzyki. Ulubione dźwięki (trzeba przy tym wspomnieć, że dla każdego będą one inne) pozytywnie wpływają na nasz organizm, rozluźniają mięśnie, regulują tętno, uspokajają, koją zmysły. Po prostu poprawiają nastrój. Stąd też ogromne zainteresowanie muzyką i poszukiwanie ciągle nowych, pasujących nam rytmów. Dzięki internetowi dostęp do światowych muzycznych zasobów jest teraz w zasadzie nieograniczony. Korzystają więc z niego pasjonaci muzyki z całego świata.

Od kilkudziesięciu lat ogromną rolę w kształtowaniu gustów i trendów muzycznych odgrywa radio. Dzięki niemu przez wiele lat ludzie mogli usłyszeć nowe utwory, głosować w listach przebojów i dowiadywać się wielu wiadomości nie tylko muzycznych. Wraz z postępem technologicznym, a szczególnie z rozwojem internetu, zmienił się również sposób słuchania radia i dotarcia do potencjalnego odbiorcy. Coraz więcej słuchaczy wybiera teraz radio internetowe, które daje im dużo dodatkowych możliwości w dotarciu do preferowanej muzyki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena