Obecnie rynek radio samochodowych jest tak szeroki, że prosty z pozoru wybór staje się nie lada wyzwaniem. Tym bardziej, gdy udamy się do dużego sklepu RTV, gdzie asortyment może przytłoczyć nawet największego speca motoryzacji.

Data dodania: 2015-04-29

Wyświetleń: 1671

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dziś pokażemy na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu.

Przede wszystkim należy postawić sobie warunek – nie przepłacić. Sztuką nie jest kupienie najdroższego modelu, lecz takiego, który będzie odpowiedni do naszych oczekiwań. Jeśli autem jeździmy sporadycznie, nie jesteśmy wytrawnymi melomanami i nie wsłuchujemy się w każde pociągnięcie gitarowej struny, nie warto wydawać na sprzęt kilku tysięcy złotych. Wystarczy prosty model za ok. 250 zł, by cieszyć się dźwiękami ulubionej stacji radiowej. Jeśli jednak cenisz brzmienie, warto pomyśleć o nieco lepszym sprzęcie.

Wejście MP3 to obecnie standard wśród modeli samochodowych. Jednak tzw. slotów może być znacznie więcej, dzięki czemu podnieść można jakość nadawanego dźwięku. Przede wszystkim w przyszłości istnieje możliwość podłączenia dodatkowego wzmacniacza, który poprawiaj jakość dźwięku.

Drugim udogodnieniem może być system sterowania dźwiękiem. Dzięki niemu wybór utworów, przewijanie czy przeglądanie stacji będzie znacznie wygodniejsze i nie zakłóci jazdy.

To, na co należałoby zwrócić uwagę to miejsce, w którym kupujemy sprzęt. Najlepiej jeśli byłaby możliwość próbnej instalacji takiego radio w celu sprawdzenia jego funkcjonalności. A także tego czy faktycznie odpowiada naszym oczekiwaniom.

Wracając do prostszych modeli radio samochodowych. Dla tradycyjnego, codziennego użytkownika takiego sprzętu istotna będzie przede wszystkim funkcjonalność. A więc – czy przyciski umieszczone są intuicyjnie, czy są wystarczająco duże oraz czy gałka do zmiany głośności chodzi płynnie, bez nagłych przeskoków dźwięku. Jeśli w ten sposób przetestujesz sprzęt w sklepie – możesz mieć pewność, że podczas normalnego użytkowania sprawdzać się będzie dobrze, a Ty nie wydasz niepotrzebnych pieniędzy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena