Kredyty bankowe to rozwiązanie dla osób poszukujących dodatkowych środków. Gdy konieczny jest remont, kupno pralki, samochodu lub inny wydatek, a na koncie brak gotówki, można wybrać się do banku. Kredyty bankowe to jednak nie tylko rozwiązanie dla osób prywatnych, ale także dla firm.

Data dodania: 2009-12-18

Wyświetleń: 2114

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli prowadzimy firmę i mamy problem z utrzymaniem płynności finansowej najlepszym rozwiązaniem jest kredyt obrotowy.

Kredyt obrotowy sposobem na finansowanie bieżących wydatków firm

Kredyty bankowe zaciągane są przez firmy na inwestycje lub w celu utrzymania płynności fnansowej. Jednym z takich kredytów jest kredyt obrotowy. Służy on finansowaniu bieżących potrzeb przedsiębiorstwa. Z uzyskanych w ten sposób środków można zakupić towary lub surowce, a także opłacić zobowiązania. Kredyt obrotowy może być udzielony jednorazowo lub w transzach. Jeśli chcemy finansować cykliczne dostawy towarów czy usług, wtedy może być on udzielony w postaci linii kredytowej. Mimo że kredyt obrotowy przeznaczony jest raczej dla bardziej dojrzałych firm, to banki udzielają go także młodszym przedsiębiorstwom. Coraz częściej zwiększają też kwoty do wykorzystania i stosują uproszczone procedury.

Kredyt obrotowy - ile i na ile?

Kredyt obrotowy, tak jak i pozostałe kredyty bankowe, wiąże się z określonymi kosztami. Jednak to nie one są najważniejsze przy jego wyborze. Banki coraz częściej bowiem ustalają stawki indywidualnie – w zależności od sytuacji konkretnego przedsiębiorstwa. Podobnie w przypadku wysokości kwoty, jaką możemy pożyczyć. Zależy ona m.in. od kondycji finansowej firmy oraz wysokości i częstotliwości obrotów na jej rachunku. Pocieszający jest fakt, że dzięki rosnącej konkurencji między bankami, nie tylko mamy ułatwiony dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, takich jak np. kredyt obrotowy, ale także ceny tych produktów są niższe.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena