Czy kurs Joomla! ma sens?   Coraz częściej można znaleźć w Internecie wszelakich kursów prowadzonych z Joomla! Są to zarówno kursy stacjonarne jak i kursy on-line. W większości ich opisów można znaleźć informację, że odbycie

Data dodania: 2009-12-18

Wyświetleń: 2994

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Coraz częściej można znaleźć w Internecie wszelakich kursów prowadzonych z Joomla! Są to zarówno kursy stacjonarne jak i kursy on-line. W większości ich opisów można znaleźć informację, że odbycie kursu 20h gwarantuje że nauczysz się Joomla! na takim poziomie, że stworzysz bez problemu własną stronę Internetową. Jednak czy to aby prawda? Czy da się przeciętną osobę w te kilkanaście godzin nauczyć skomplikowanej tematyki tworzenia stron WWW. A może to tylko chwyt marketingowy.

Weźmy standardowy plan szkolenia z Joomla! który w większości przypadków wygląda mniej więcej tak:

-Czym jest Joomla!
-Wersje
-Instalacja Joomla!
-Administracja, instalowanie komponentów, modułów, dodatków i szablonów
-Zarządzanie treścią strony
-Używanie wybranych komponentów, modułów i dodatków.

Jak widać po wyżej załączonym, skróconym planie, uczestnik kursu będzie w stanie sam zbudować stronę mało tego wyposażyć ją w dodatkową funkcjonalność taką jak np.: galerie, fora dyskusyjne, księgi gości czy sklep internetowy. A co z problemami technicznymi które niekiedy często pojawiają się podczas instalacji bądź użytkowania. Nie powinno być problemów podczas szkolenia osobistego, trener jest w stanie na miejscu pomóc rozwiązać problem. Jednak podczas szkolenia on-line praktycznie zostajemy z problemami z samym sobą. Podsumowując, jeżeli chcemy się w szybki i prosty sposób nauczyć tworzenia funkcjonalnych stron WWW należy skorzystać z takiego kursu, należy pamiętać że wykonywanie skomplikowanych modyfikacji wymaga nauki i to także we własnym zakresie.

Jeżeli już decydujecie się na kurs to na co warto zwrócić uwagę:
-Ilość godzin (należy rozróżnić godziny lekcyjne -45min od godzin zegarowych)
-Doświadczenie firmy w prowadzeniu szkoleń z w/w tematyki
-Czy firma udziela wsparcia po ukończeniu szkolenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena