Na pewno w tym artykule nie dowiesz się dlaczego Cię ludzie nie lubią, dowiesz się natomiast jak możesz sprawić aby Cię polubili!

Data dodania: 2009-07-12

Wyświetleń: 3519

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na pewno w tym artykule nie dowiesz się dlaczego Cię ludzie nie lubią, dowiesz się natomiast jak możesz sprawić aby Cię polubili! To co opisze w tym artykule to żadne nowe odkrycia ale rzetelna wiedza opisana przez Dale Carneige w książce „How to Win Friends and Influence People” polskie tłumaczenie „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”. Pierwsze wydanie ukazało się w 1936r co sprawia, że to jest klasyczna literatura którą powinien każdy przeczytać kto jest zainteresowaniem „wygrywaniem” przyjaźni. Niestety zapewne większość z czytelników nie czytała tej książki więc przedstawię najważniejsze informacje z tej książki. Moje tłumaczenie jest bezpośrednio z angielskiego więc opisane metody mogą odbiegać nazewnictwem od polskiego wydania.
Pierwsze rozdziały książki są poświęcone techniką radzenia sobie z ludźmi czyli manipulacjami . A więc najważniejsze co powinieneś zapamiętać to:
• Nigdy nie krytykuj ludzi i nie poniżaj!
• Okaż im szczere i prawdziwe zainteresowanie!
• Wzbudź w ludziach prawdziwą chęć
Teraz jak już wiesz jak postępować z ludźmi dowiedź się jak sprawić aby inni Cię lubili. Poniższa lista jest tak ważna, więc lepiej ją wydrukuj i zawieś na lodówce tak abyś ciągle o nich pamiętał!
1. Okazuj ludziom szczere zainteresowanie
2. Uśmiechaj się! Poświęć na to przynajmniej 5 minut codziennie przed lustrem
3. Pamiętaj, że imiona ludzi to dla nich najważniejsza rzecz. Dlatego staraj się zapamiętywać imiona i często je używać zwracając się do tych ludzi
4. Słuchaj uważnie ludzi.
5. Prowadź rozmowę na tematy które interesują twoich słuchaczy
6. Spraw aby ludzie czuli się ważni i rób to szczerze!

Zapamiętaj te 6 punktów, które są najważniejszymi technikami aby ludzie Cię polubili!!
Licencja: Creative Commons
0 Ocena