Czy wiesz, że każda twoja decyzja która podejmujesz wpływa na twoje życie ?. Czy zwracasz na to uwagę?. Przeczytaj ten artykuł i zastanów się nad tym

Data dodania: 2009-11-28

Wyświetleń: 1918

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele decyzji podejmowanych przez człowieka ma wpływ na to jak będzie wyglądać jego życie w przyszłości. Większość osób podejmując swoje decyzje kieruje się głównie korzyściami przypadającymi na daną chwilę bądź najbliższą przyszłość nie biorąc pod uwagę tego jakie efekty ta decyzja może mieć za miesiąc, rok czy 5 lat.

I tak przeciętny Kowalski postawiony prze wyborem oglądnięcia meczu w domu lub wybraniem się na konferencje/seminarium gdzie można zdobyć cenną wiedzę i poznać ciekawych ludzi, wybiera oglądanie meczu bo w tej chwili sprawi mu to przyjemność, będzie mógł odpocząć etc. . Za miesiąc może będą pamiętać wynik meczu ale za rok już na pewno nie.

Gdyby zamiast oglądnięcia meczu wybrał by udział w konferencji/seminarium zapewne zdobył by ceną wiedzę. Możliwe, że po upłynięciu roku nie pamiętał by wszystkiego o czym była mowa na tej konferencji ale te najcenniejsze informacje na pewno pozostały by w jego głowie i to na długie lata. Oprócz zdobytej wiedzy zapewne poznał by kilka ciekawych osób przez co rozszerzył by swoją listę znajomości a być morze nawet by osiągnął by z tego inne korzyści np.: podjęta współpraca nad jakimś projektem, poznanie innych osób dzięki tej osobie etc. . Z punktu widzenie przeciętnego Kowalskiego kierującego się osiągnięciem korzyści krótkoterminowych lepszym rozwiązaniem jest oglądniecie meczu a niżeli wybranie się na konferencje/seminarium.

Bo po co myśleć o przyszłości i zadręczać się tym co będzie jutro?. Poco inwestować w swój rozwój? Etc. Skoro można oglądnąć mecz. Potem czas pokazuje kto miał rację. I zdecydowanej większości wychodzi na to, że ci „krótkowzroczni” się jednak mylili. Bo przez to, że widzieli zakręt, ale nie widzieli dalszej drogi wpadli w coś co ja nazywam „wyścigiem szczurów”. Gdzie ich życie wygląda znacznie inaczej niż to sobie wymarzyli. Zamiast robienia tego co lubią w życiu i zarabiania na tym zmuszeni są do ciężkiej pracy i niskich zarobków. Zapewne czytając ten tekst uświadamiasz sobie jak wiele było w twoim życiu sytuacji w których marnowałeś swój czas lub poświęcałeś go na osiągnięcie krótkoterminowych korzyści. Zastanawiasz się teraz dlaczego tak postępowałeś?.

Dlatego, że nie wiedziałeś o tym?. Ta na pewno tego nie wiedziałeś, tak samo jak nie wiesz, że zdrowe odżywianie i ćwiczenia fizyczne dobrze wpływają na twoje zdrowie. A być może dla tego, że musiałeś?. Że musiałeś oglądać te wszystkie durne seriale, mecze, teleturnieje etc. Że musiałeś przeglądać portale internetowe na których głośno jest o tym co jaka „gwiazda” zrobiła, w co się ubiera i na co wydaje pieniądze.

Chcesz wiedzieć dlaczego ?. Dlatego, że twoja strefa komfortu cię do tego zmusza. Każdego dnia mówi do ciebie „pośpij jeszcze chwilę, oglądnij jeszcze jeden film, poodwiedzaj jeszcze różne strony internetowe etc.” Mówi ci to po to aby było ci „wygodnie” teraz, ale to że jest ci „wygodnie” teraz nie znaczy, że tak samo wygodnie będzie ci za 5 lat kiedy to będziesz musiał ciężko pracować w mało płatnej pracy. Ty wybierasz możesz iść za głosem swojej strefy komfortu lub możesz pomyśleć o przyszłości i robić to co da ci większe korzyści za miesiąc, rok czy 5 lat.

Zanim dojdziesz do wniosku, że będziesz chciał myśleć strategiczne i działać aktywnie. Zadaj sobie jedno bardzo ważne pytanie :
„kim byś był dzisiaj?, co byś umiał?, kogo byś znał?, co byś posiadał? Gdybyś myślał i działał strategicznie od 5 lat”

Jeśli przez te 5 lat działałeś aktywnie i myślałeś strategicznie zapewne dużo osiągnąłeś przez ten czas, a jeśli nie to pewnie uświadomiłeś sobie jak bardzo zmarnowałeś ostatnie 5 lat. Żeby więcej osiągnąć w przyszłości postanów sam sobie, że od TEJ CHWILI będziesz chciał działać aktywnie, zwracając uwagę na to jakie konsekwencje dane decyzje przyniosą ci za pewien czas.

ZACZNIJ OD TERAZ KSZTAŁTOWAĆ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena