Lata 80-te to dla jednych szczyt kiczu i tandety a dla innych najwspanialszy okres w ich życiu, wręcz „Złote Lata".
Dlaczego?
To właśnie w latach 80 narodziły się i ukształtowały takie style muzyczne jak NEW ROMANTIC, SYNTH POP, ELECTRO, ITALO DISCO, EURO DISCO, NEW BEAT, HOUSE, TECHNO.

Data dodania: 2009-11-02

Wyświetleń: 2660

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wszystkie te gatunki łączy plastikowe brzmienie syntezatorów, tak nieodzownych w latach 80-tych - również w zespołach rockowych.

Jedno jest pewne, to właśnie te lata przyniosły ogromny rozkwit jeśli chodzi o muzykę rozrywkową i zrodziły pojęcie króla i królowej popu.

Oprócz tych znanych do dziś, na listach przebojów znakomicie radzili sobie też inni, o których obecnie młodsze pokolenie pewnie nie pamięta, ale za to dobrze zna utwory, które aktualnie są przerabiane z lat 80's na bardziej współczesne brzmienie.

Modyfikowane na lepiej brzmiące (tzn. lepszej jakości) disco, inne na house jeszcze inne na techno.


Wykonawcy, jeśli nie wykorzystują znanego głosu to przerabiają „brzmienie", które jest już wszystkim dobrze znane.
Jakby na to nie patrzeć cały czas powracamy do tych właśnie lat.

Coraz więcej dyskotek, pubów gra muzykę z lat 80's - są lokale, które tylko i wyłącznie grają disco lat'80's i mają swoich zagorzałych klientów.

Do znanych i często granych wykonawców zaliczamy : A-ha, Abba,
Boney M, Bananarama, CC Catch, Eurythmics, Madonna, Michael Jackson, Modern Talking, OMD, Shakin Stevens, Wham, Queen itd.

Wymieniać by można było naprawdę dużo, jest to zaledwie garstka sławnych wykonawców lat 80's.

Jedno jest pewne, gdziekolwiek się ich zagra na jakiejkolwiek imprezie czy to jest dyskoteka, pub, impreza domowa, wesele czy impreza okolicznościowa to mamy zawsze gwarancję pełnego parkietu...

Świadczy to o tym, że jednak bardzo dużo ludzi dobrze się bawi przy tych właśnie rytmach, a co więcej dużo osób organizuje na własną rękę imprezę w takim klimacie...

Organizując domówkę w latach 80's mamy duże pole do popisu, zaczynając od repertuaru muzycznego, a kończąc na wystroju całej sali oraz przebraniach naszych gości.

A może DJ na wesele w stylu lat 80-tych?Jeśli chodzi o muzykę najlepszym rozwiązaniem jest Dj z bogatym repertuarem tych właśnie lat. Wymarzoną imprezę, wesele poprowadzi nam profesjonalny DJ.


Zresztą zawsze mamy możliwość omówienia repertuaru przed imprezą i wybrania listy utworów wraz z DJ'em.
Oczywiście możemy puszczać muzykę z laptopa, kina domowego czy jeszcze innego sprzętu grającego... No ale nie czarujmy się zabraknie nam poprowadzenia całej imprezy przez mikrofon za co wyręczy nas Dj.


Problemy z krótką listą utworów?


Tak bardzo często się zdarza gdy sami nie dysponujemy profesjonalną płytoteką, która ma nam starczyć na całą noc... Jeśli już mamy zorganizowaną oprawę muzyczną to do oddania się totalnemu klimatowi lat 80's brakuje nam charakterystycznego przebrania.

Dla mężczyzn możemy zaproponować różnego rodzaju oraz koloru afra na głowę, które były bardzo charakterystyczne dla tego okresu.


Jeśli chodzi o resztę przebrania to już sprawa indywidualna - można popatrzeć na okładki znanych zespołów z tamtych lat chociażby Sisters of Mercy, Toto czy Europe - patrząc na te zespoły, każdy mężczyzna znajdzie pomysł na strój dla siebie. W przypadku kobiet propozycji w Internecie jest mnóstwo : Legginsy i botki za kostkę, sweter w rozmiarze XXL i połyskujący pasek, moda nasycona kolorami, lśniącymi materiałami, obszernymi bluzkami z nadrukami i wyrazistą biżuterią, a także makijażem to prawdziwy „modowy raj" dla kobiet.

Nasuwa się znów pytanie : Awangarda czy kicz?


Kontrowersyjny styl Lat 80's.

Jest w czym przebierać i przy dobrym podejściu do imprezy możemy być pewni, że na długo zostanie ona w naszej pamięci.

Miłej i szalonej zabawy !

Licencja: Creative Commons
2 Ocena