Gdy po wielu latach znudzą nam się wyprawy nad morze, a kolejki na Krupówkach w końcu zaczną nas bardziej odstraszać niż przyciągać, nadejdzie w końcu chwila, by zdecydować się na podróż w nieznane.Pięknych regionów w naszym kraju jest nie mało.Który jednak spełni nasze oczekiwania w 100%? Odpowiedź jest prosta - Mazury.

Data dodania: 2012-03-30

Wyświetleń: 1766

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mazury to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych rejonów Polski. Nazywane często "Krainą tysiąca jezior" w pełni zasługują na swoją nazwę. Próżno bowiem szukać, drugiego, tak pięknego, tętniącego życiem regionu w Polsce. Gdy na Śląsku ciężko złapać czyste powietrze, na Mazurach oddycha się pełną piersią. Gdy nad morzem brakuje miejsca, by rozłożyć koc i wbić w piasek kolorowy parasol, nad ciepłymi wodami mazurskich jezior, turyści swobodnie przechadzają się po plaży. Zamiast kupować kolejną góralską motykę w Tatrach, na Mazurach można w tym czasie wypożyczyć motorówkę lub jacht i wyruszyć na podbój okolicznych wód. To wszystko sprawia, że Mazury to niezwykle urokliwe miejsce, które z każdym kolejnym sezonem zdobywa nowe rzesze sympatyków.

Poza walorami czysto przyrodniczymi, na Mazurach można również zwiedzić bardzo ciekawe miejsca. Za przykład mogą tu świetnie posłużyć takie obiekty jak Zamek Krzyżacki w Rynie, tajemnicza piramida w Rapie czy Kanał Mazurski. Jest to jednak jedynie ułamek wspaniałych miejsc jakie można obejrzeć na Mazurach.

Niestety, ze szkodą dla nas samych, często wybieramy "utarte szlaki" i dlatego, co roku jezdzimy w te same miejsce nad morze czy góry. Jesteśmy zbyt wygodni, by przesiąść się z wygodnego samochodu do łódki lub na rower. A szkoda, bo przy odrobinie chęci, można odkryć naprawde niezwykłe miejsca, które tak naprawdę są pod naszym nosem. Nawet nie orientując się w topografii Mazur, bez żadnego problemu można na miejscu, wypożyczyć informator turystyczny, by wszystkie niezbędne informacje dotyczącej naszej podróży mieć w kieszeni. Dodatkowo, dobre hotele na mazurach i różnego rodzaju pensjonaty, bardzo chętnie oferują dodatkowe usługi, takie jak wynajęcie lokalnego przewodnika, który chętnie opowie nam o miejscowych atrakcjach.

Jak widać, podróż na Mazury, to nie podróż w głąb dżungli - tutaj każdy turysta możne liczyć życzliwą pomoc.

Licencja: Creative Commons