Wiele osób uważa, że tradycyjne zegarki noszone na ręce są już przeżytkiem. Ogromna ilość urządzeń elektronicznych, które posiadamy ma funkcję zegarka, więc po co nosić jeszcze dodatkowy ? Moim zdaniem znajdzie się kilka powodów.

Data dodania: 2009-10-30

Wyświetleń: 2807

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dobie miniaturyzacji urządzeń elektrycznych coraz więcej z nich nosimy przy sobie, odtwarzacz mp3, telefon, a czasami nawet laptop. Każde z tych urządzeń posiada wyświetlacz, na którym można między innymi odczytać godzinę. Skoro więc jest tak wiele możliwości sprawdzenia czasu, po co nosić jeszcze na ręce zegarek, którego jedynym przeznaczeniem jest pokazywanie czasu ?

Przede wszystkim jest to wygoda. Zegarek noszony na ręce w żaden sposób nie ogranicza nam ruchów, a pozwala w bardzo prosty i szybki sposób sprawdzić godzinę. Wystarczy podnieść rękaw odrobinę, żeby dowiedzieć się która jest. Natomiast wszystkie urządzenia wcześniej wymienione, trzeba albo wyciągać z kieszeni, albo dodatkowo jeszcze otwierać i czekać aż się włączą, jak w przypadku laptopa. Najłatwiej jest oczywiście z komórką bo zawsze mamy ją gdzieś pod ręką, żeby szybko odebrać jak ktoś dzwoni. Jednak i w tym przypadku zegarek się przydaje, bo jeżeli rozmawiamy i musimy sprawdzić godzinę to dużo wygodniej jest spojrzeć na zegarek niż przerywać rozmowę i sprawdzać ją na komórce.

Za zegarkami na rękę przemawia więc wygoda, ale także moda. Zegarek w dzisiejszych czasach to nie tylko okrągła tarcza z cyframi. Zegarki są często projektowane przez artystów, lub projektantów mody i czasami bardzo daleko odbiegają od tej podstawowej formy jaką miały kiedyś. Oczywiście zegarki damskie są już od dawien dawna robione tak, żeby nie tylko były funkcjonalne, ale także modne. Czasami zdarza się nawet, że moda całkowicie zakrywa funkcjonalność i odczytanie godziny na takim urządzeniu jest bardzo trudne i wymaga sporej praktyki.

Jak wiadomo obecnie nie tylko kobiety chcą być modne. Mężczyźni coraz bardziej dbają o to jak są ubrani i jakie mają dodatki. Skończyliśmy z czasami, kiedy facetom wystarczyło to, żeby mieli czyste ubranie. Teraz musi ono być również dobrze dobrane. Zauważyli to oczywiście producenci zegarków i uwzględnili przy projektowaniu swoich produktów. Zegarki męskie stają się coraz bardziej stylowe i coraz częściej odbiegają swoim wzornictwem, od standardowych tarcz do jakich jesteśmy przyzwyczajeni.

Oprócz mody i wygody, zwykłe zegarki oferują też często dużo większą niezawodność niż urządzenia elektroniczne, które nam towarzyszą. Nie jest im straszny deszcz, a nawet zanurzenie w wodzie. Nie ma też problemów z bateriami, jak na przykład w komórce, która potrafi wyłączyć się w najgorszym momencie, jeżeli zapomnimy ją naładować. Baterię w zegarku zmienia się raz na rok i jak zaczyna słabnąć to przez długi czas zegarek zaczyna trochę spóźniać zanim kompletnie się wyłączy, więc łatwo to zauważyć i wymienić baterię.

Patrząc na te argumenty nie można powiedzieć, że era zegarków na rękę już bezpowrotnie minęła. Dalej mają one zalety, które ciężko pominąć i dlatego właśnie ciągle mają one ogromną rzeszę zwolenników, którzy nie wyobrażają sobie życia bez nich.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena