Coraz bardziej popularnym sposobem poszukiwania własnego "m",
a także i domu, są coraz popularniejsze targi mieszkaniowe. Targi takie to wszechstronna pomoc inwestorom, nie tylko przy wyborze mieszkania czy domu, ale też np. formie i sposobie zakupu.

Data dodania: 2009-10-27

Wyświetleń: 1986

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Targi mieszkaniowe odbywają się nawet kilka razy w roku, np. Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i jeszcze w kilku innych większych miastach Polski. Na targach takich w jednym miejscu, w jednakowym terminie nie tylko młode małżeństwa,ale każdy kto myśli o zmianie mieszkania może przyjrzeć się przeróżnym ofertom ze spółdzielni, deweloperów, agencji obrotu nieruchomościami itp. Każdy z mieszkańców Warszawy, Poznania czy innego większego miasta może wybrać czy bardziej mu odpowiada dzielnica Tarchomin czy Białołęka (w Warszawie). Osiedle Tarchomin np. staje się bardziej atrakcyjne dzięki trwającej inwestycji w Most Północny czy też możliwości dojazdu, bo kursuje tramwaj Tarchomin.
Mieszkania to nie jedyna oferta, którą można prześledzić podczas takich targów. Organizatorzy (organizacje branżowe, media branżowe, a także władze resortowe, prezydenci miast) zadbali o wszechstronność i dopasowanie do potrzeb gości targowych. Podczas targów wystawiają się bowiem także banki, prowadzone są wykłady i prezentacje - o bezpieczeństwie zakupu nieruchomości, o prognozach na tym rynku lub o niezwykle zyskującym na popularności programie Rodzina na Swoim. Dla wyjaśnienia: program ten ma dopomóc młodym rodzinom w zakupie własnego mieszkania. Skorzystanie z programu pozwala na zmniejszenie płatności odsetek przez kilka lat. Kredyt mieszkaniowy z dopłatami wymaga jednak określonej zdolności kredytowej. Ostatnia nowelizacja Ustawy znacznie rozszerzyła możliwości uzyskania takiego kredytu.
Poczas gdy rodzice dokonują wyboru mieszkanie Tarchomin, czy mieszkanie Białołęka. a specjaliści sprawdzają ich zdolność kredytową, może nawet pomagają wypełnić wniosek, ich pociechy mogą się bawić na specjalnie do tego przygotowanym placu zabaw.

A na koniec, nawet jeśli ktoś nie podjął decyzji czy lepsze są mieszkania Białołęka, czy mieszkania Tarchomin - zazwyczaj otrzymuje katalog targowy z działem opsiującym inwestycje w stolicy czy innym mieście targowym. Może udać się do dotychczasowego lokum,aby  w ciszy i spokoju, przy pachnącym kubku kawy jeszcze raz przejrzeć oferty.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena