Chyba wszyscy mamy słabość do profesjonalizmu, czy raczej profesjonalizm jest w stanie większość z nas (a może wszystkich) oczarować. W świecie liczy się fachowość i kompetencje i nawet jeśli profesjonalne kosmetyki są droższe od innych ludzie z czasem się do nich przekonują.

Data dodania: 2009-10-26

Wyświetleń: 2220

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego? Bo działają. Nie chcemy przecież wyrzucać w błoto naszych pieniędzy, jeśli coś kupujemy to z myślą o tym, że będzie przydatne i spełni przynajmniej część naszych oczekiwań. Podobnie oczekujemy profesjonalizmu od sprzedawców, wykonawców, usługodawców. Dlaczego nie oczekiwać go od producentów i ich produktów.
A skoro tak, to profesjonalne kosmetyki są czymś lepszym od innych. Wyróżnia je skuteczność.

Profesjonalne kosmetyki na łysienie
Po profesjonalnych kosmetykach na łysienie, porost włosów czy wypadające włosy spodziewamy się przede wszystkim tego, że pomogą nam walczyć z problemem. Oczywiście racjonalnie myślący człowiek zdaje sobie sprawę, że na polu walki z łysieniem raczej trudno o jakieś spektakularne efekty, z drugiej jednak strony możemy mieć pewność, że przynajmniej da się zahamować najgorsze jego objawy, czyli wypadanie włosów. Nowe mogą nie odrosnąć, grunt że te, które jeszcze mamy przestaną wypadać. To już jest sukcesem. Jeśli chodzi o porost włosów czasami jedynym działaniem profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji jest poprawa struktury, sprężystości i nadanie połysku, bo to organizm decyduje o tym, w jakim tempie włosy będą rosnąć, a on jako zespół zupełnie niezależnych tkanek, na dodatek o nieprzewidywalnych reakcjach zawsze zachowa się tak, jak mu pasuje w danej indywidualnej sytuacji.
Nie mniej jednak po profesjonalnych kosmetykach możemy spodziewać się sporo. Takimi markami są: na łysienie linie kosmetyków Spectral, a na porost włosów szampon Revita.
Spectral ogranicza procesy miniaturyzacji mieszków włosowych i zwalcza (blokuje) łysienie przy pomocy dwóch czynnych substancji - minoxidilu (powszechnie wykorzystywanego w leczeniu łysienia męskiego i kobiecego dawniej określanych wspólnym mianem łysienia androgenowego) i aminexilu. Oprócz tego w preparat wkomponowano wiele innych składników odpowiadających za kondycję skóry głowy i włosów. Co świadczy o profesjonalizmie Spectralu? Choćby to, że jak na profesjonalny kosmetyk przystało w linii tej wyodrębniono dwa preparaty: Spectral.DNC dla osób, które obserwują zaledwie pierwsze objawy łysienia i Spectral.DNC-L dla osób z łysieniem zaawansowanym.
Szampon Revita - czy jest profesjonalnym kosmetykiem? Zdecydowanie tak, ponieważ zawiera podstawowe budulce włosów i minerały oraz witaminy, które je chronią. Aminokwasy, peptydy miedzi i przeciwutleniacze doskonale witalizują włosy przyspieszając jednocześnie ich porost, choć tak jak już napisałam wcześniej tempo wzrostu włosa jest zdecydowanie kwestią indywidualną.

Profesjonalne kosmetyki na inne problemy skórne
Zacznijmy od łupieżu. Czego spodziewać się po profesjonalnych kosmetykach? Przede wszystkim leczenia, bo jak wiadomo łupież wywołuje pewien rodzaj grzybów, które w normalnych warunkach są jednym ze składników mikroflory, a z chwilą pojawienia się podrażnień bądź zaistnienia sprzyjających warunków do rozwoju namnażają się powodując różne odmiany łupieżu. Profesjonalne kosmetyki na łupież są więc de facto lekami. Takim kosmetykiem jest szampon przeciwłupieżowy Dandrene z zawartością ketokonazolu - środka przeciwgrzybiczego o bardzo skutecznym działaniu, ale zabijanie grzybów to jedno - ochrona skóry i włosów są nie mniej ważne. Dandrene, jak na profesjonalny kosmetyk przystało zawiera również składniki przeciwzapalne i ochronne.

I to jeszcze nie wszystko.
Profesjonalne kosmetyki to cała gama środków antyzmarszczkowych, przeciw cellulitowi czy na rozstępy. Nie mniej istotna jest pielęgnacja ciała, twarzy i stref intymnych, ochrona przed słońcem czy szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Jeśli marzy nam się ochrona profesjonalna i jak najszersze spektrum działania wybierajmy profesjonalne kosmetyki, bo to zdecydowanie najlepsze z dostępnych rozwiązań.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena