Zabieg keratynowego prostowania włosów to najlepszy sposób na uzyskanie wymarzonej fryzury. Tafla gładkich i lśniących włosów to marzenie większości kobiet. Po keratynowym prostowaniu można się nią cieszyć przez co najmniej kilka miesięcy. Efekt ten można maksymalnie wydłużyć dzięki odpowiedniej pielęgnacji w domu. Właśnie o tym opowiemy w naszym artykule. 

Data dodania: 2023-02-08

Wyświetleń: 304

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak dbać o włosy po zabiegu prostowania keratynowego?

Keratynowe prostowanie włosów – o czym należy pamiętać tuż po zabiegu?

Bardzo ważne jest postępowanie bezpośrednio po zabiegu. Na pewno dostaniesz konkretne wskazówki od osoby, przeprowadzającej zabieg. Wiele informacji znajdziesz także na stronie: https://amazonkeratin.pl/blog/.

Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby w ciągu 24 godzin po zabiegu keratynowego prostowania włosów nie związywać i nie spinać włosów. Unikaj też nakładania czapek i okularów przeciwsłonecznych na głowę.

Przez kilka pierwszych dni należy także zrezygnować z basenu czy sauny, aby nie narażać włosów na kontakt z wilgocią. Włosy należy umyć w ciągu 24 godzin po zabiegu, a następnie wysuszyć pasma suszarką. To ważne, ponieważ nie zaleca się trzymania keratyny na włosach dłużej niż to konieczne.

Ponadto należy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki, przeznaczone do domowej pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu. Do dwóch tygodni po zabiegu nie należy również farbować ani rozjaśniać włosów.

Jak dbać o włosy po zabiegu keratynowego prostowania włosów?

Jak wspomnieliśmy – podstawowym elementem pielęgnacji są kosmetyki, przeznaczone do włosów po keratynowym prostowaniu. Są to kosmetyki, których receptura została opracowana w taki sposób, aby maksymalnie wydłużyć efekty zabiegu.

Warto zaopatrzyć się w takie kosmetyki jak:

  • szampony i odżywki nawilżające Amazon Keratin
  • szampon i odżywka z linii Protein + Caviar
  • odżywki z linii OURO GLOW
  • szampony i odżywki z linii BUBBLEGUM
  • szampony i odżywki z linii kokosowej
  • maski do włosów z zieloną herbatą
  • serum z olejkiem arganowym Amazon Keratin

Po każdym myciu trzeba zastosować odżywkę do spłukiwania, natomiast raz w tygodniu odżywić włosy treściwą maską. Spłukiwanie włosów należy zakończyć chłodną wodą, by domknąć łuski włosów. Końcówki włosów świetnie zabezpiecza olejek lub serum.

Należy także zwrócić uwagę na ręczniki i szczotkę do włosów. Ręcznik nie powinien być szorstki (zamiast frotte, lepiej wybrać miękką mikrofibrę). Włosów nie należy trzeć ręcznikiem, lecz delikatnie odsączać. Szczotka nie powinna mieć ostrych ząbków, które mogłyby łamać włosy.

Po umyciu należy wysuszyć włosy strumieniem (średnim lub chłodnym). Nie wolno kłaść się spać z mokrymi włosami.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena