Wyobraź sobie, że za chwilę rozpoczynasz szkolenie z negocjacji. Czego się spodziewasz? Standardu typu - definicja, dyskusja i znów coś o aktywnym słuchaniu? Zapomnij!

Data dodania: 2009-10-20

Wyświetleń: 1996

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wyobraź sobie, że za chwilę rozpoczynasz szkolenie z negocjacji. Czego się spodziewasz? Standardu typu - definicja, dyskusja i znów coś o aktywnym słuchaniu? Zapomnij.!

Zamiast tego wyobraź sobie, że trener rozpoczyna zajęcia. Proponuje ćwiczenie integrujące uczestników. I ...

Dowiadujesz się, że jesteś w grupie, która będzie kierowała firmą, a w zasadzie jej częścią odpowiedzialną za zakupy. Ty i twoja grupa konkurujecie z innymi firmami. Będziecie prowadzić rozgrywkę gry symulacyjnej. W turach podejmujecie decyzje i działania. Te zaś przełożą się na wynik finansowy firmy. Wygrana zależeć będzie m.in. od tego - Jak się przygotujesz? Jakie wybierzesz techniki? Jak zareagujesz na techniki i manipulacje drugiej strony?

Nie zostaniesz dobrym negocjatorem bez praktyki, dlatego uczenie negocjowania w sposób teoretyczny najczęściej mija się z celem.

Gra symulacyjna pozwala nie tylko na zapoznanie się z najważniejszą wiedzą dotyczącą danego zagadnienia, ale przede wszystkim jest intensywną praktykę. Szkolenie oparte na takiej grze jest naprawdę interaktywnym i inspirującym doświadczeniem. Ponadto pozwala na eksperymenty negocjacyjne, których na co dzień unikamy.

Przyszła Twoja kolej. Nie wymigasz się, ponieważ negocjują wszyscy. Siadasz do stołu. Rozpoczynasz rozmowę i już na wstępie wiesz, że druga strona próbuje manipulować...

Twoje negocjacje omawiane są wspólnie z grupą i trenerem. Analizowane są zastosowane techniki i ich wpływ na przebieg negocjacji. Ponadto poznajesz konkretne sposoby obrony przed różnymi technikami i próbami manipulacji.

Konkurencja wynegocjowała świetną cenę. Podczas omówienia omówione są wszystkie triki, które zastosowali. Farciarze.. Na pewno? Za kontrakt muszą zapłacić pieniędzmi pożyczonymi z banku. W dodatku maja otwarte akredytywy. Cały ich wysiłek utopiły prowizje. Po 4 turach i tak mają niewiele więcej od Was. Jeszcze ich przegonicie...

Interesujące?

Dlaczego więc za takie szkolenie możesz zapłacić nawet mniej niż za standardowe?

Szkolenie oparte na grze symulacyjnej, w porównaniu do szkolenia w tradycyjnej formie, wymaga mniejszego nakładu czasu na przygotowanie. Co za tym idzie, przygotowania kosztują mniej. Do przeprowadzenia gry nie jest wymagane specjalistyczne oprogramowania (chociaż firma GrowinGame w takie właśnie inwestuje).

Gra symulacyjna, jak każda gra posiada zasady. Znając je można łatwo i elastycznie dostosować grę do potrzeb Klienta. Nadal prowadzona jest analiza potrzeb, ale ogranicza się ona wyłącznie do kluczowych czynników. Dzięki temu ze strony firmy szkoleniowej nie podejmowane są żadne zbędne i kosztowne działania.

Cena szkolenia ustalana jest indywidualnie. Program może uwzględniać również dołączenie do gry tradycyjnych modułów. Szczególne korzyści przynosi np. określenie stylu negocjacyjnego. Jest to później podstawą do eksperymentów uczestników - testowania nowych możliwości negocjacyjnych.

Krzysztof Szewczak
GrowinGame

P.S. Z pełnym opisem gry symulacyjnej Kupiec możesz zapoznać się na stronie GrowinGame.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena