Paloma Picasso jest córką słynnego malarza Pabla Picasso, jednego z najbardziej znanych i docenianych artystów XX wieku. Paloma umiejętnie potrafiła wykorzystać swoje nazwisko jako designerski szyld i skuteczne hasło reklamowe.

Data dodania: 2009-10-20

Wyświetleń: 1181

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Paloma Picasso na pewno nie sięga po takie usługi, jakie oferuje biuro rachunkowe Kraków. Ma swoich specjalistów od rachunków, którzy zajmują się jej finansami i chyba nie musi się o nic martwić. Jednak większość ludzi nie ma takiego szczęścia jak Paloma Picasso - albo sami muszą kontrolować swoje rachunki i orientować się w zawiłościach przepisów finansowych, albo są zmuszeni wynajmować biuro rachunkowe w Krakowie czy w innym mieście.

Niektórzy twierdzą, że ze zmysłem do interesów trzeba się urodzić albo mieć go we krwi. Trudno definitywnie rozstrzygnąć, czy tak jest naprawdę w przypadku Palomy Picasso.  

Paloma Picasso jest córką słynnego malarza Pabla Picasso, jednego z najbardziej znanych i docenianych artystów XX wieku. Paloma umiejętnie potrafiła wykorzystać swoje nazwisko jako designerski szyld i skuteczne hasło reklamowe. Do tego trzeba jeszcze dodać również i to, że umiała przyciągać uwagę plotkarskich czasopism, brukowej prasy czy stacji telewizyjnych z całego świata. To wszystko przyczyniło się do tego, że lansując różne projekty osiągała wymierne sukcesy finansowe i marketingowe.

Prawdopodobnie jakiś drobny udział w sukcesach Palomy Picasso miał fakt, że jest piękną kobietą.

W latach 80. XX wieku Paloma Picasso zaczęła projektować biżuterię dla znanej i starej firmy jubilerskiej Tiffany & Co., która powstała jeszcze w pierwszej połowie XIX wieku w Nowym Jorku. Również w latach 80. nawiązała współpracę z koncernem kosmetycznym L'Oreal.

To właśnie koncern kosmetyczny L'Oreal wylansował w 1984 roku słynne perfumy „Paloma Picasso”. Perfumy szybko zyskały uznanie wśród kobiet. Perfumy „Paloma Picasso” to cytrusowa mieszanka wielu aromatów m.in.:  bergamotki, olejku z kwiatów pomarańczy, jaśminu, ylang-ylang, bułgarskiej róży, konwalii, sandałowca, dębowego mchu i cytryny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena