Barter opłaca się prawie zawsze, ale co czyni opłacalnym udział w systemie barterowym? Temat jest zupełnie nieznany przeciętnemu Internaucie a co gorsza również nasi biznesmeni mają o nim mało informacji.

Data dodania: 2009-10-18

Wyświetleń: 2366

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Barter sam w sobie jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Pieniądz pomaga określić wartość towaru, ale sama transakcja nie wymaga jego posiadania. Barter opłaca się prawie zawsze trzeba tylko mieć rozeznanie w cenach rynkowych by nie przepłacić a można zrobić to również płacąc własnym towarem.

Co czyni opłacalnym udział w systemie barterowym?

Przede wszystkim należy się zastanowić czy mamy wolne moce przerobowe?

1. Jeśli mam magazyn zawalony towarem, który z trudem schodzi to warto pomyśleć o barterze.

2. Jeśli dysponujemy wolnym czasem, bo za mało mamy klientów a świadczymy usługi to wręcz głupotą jest nie być w systemie barterowym. Lepiej świadczyć usługi za punkty barterowe niż rozwiązywać krzyżówki.

3. Jeśli mamy wolne miejsca na kursach, imprezach, przelotach czy przejazdach to głupotą jest pozostawić miejsca niezagospodarowane lepiej jest je wypełnić klientami pozyskanymi z barteru

4. Kolejny powód, dla którego warto wejść w wymianę jest w tedy, gdy chcemy poczynić duże inwestycje za małe pieniądze

Mógłbym długo jeszcze pisać gdyż sam wymyśliłem bardzo korzystny system wymiany barterowej i wdrażam go na stronie www.opchaj.pl Zapraszam chętnych. Posługujemy się tam wewnętrzna walutą, która daje niesamowite korzyści.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena