Gustav Klimt, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli wiedeńskiej secesji i wiedeńskiego modernizmu to malarz, na którego niezwykłą twórczość warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o dekorowaniu własnego mieszkania. Nie od dziś wiadomo,że dom stylowo ozdobiony dziełami sztuki, obrazami..

Data dodania: 2009-10-07

Wyświetleń: 4269

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

...i artystycznym klimatem nabiera niepowtarzalnego charakteru, w którym zwykły gustować nie tylko gwiazdy dużego ekranu, indywidualiści, ale i wszyscy Ci, dla których pojecie sztuki jest czymś więcej i którzy z wielką uwagą podejmują wszelkie decyzje o zakupach do własnego domu, który jest ich miejscem odpoczynku, napawania się ciszą i pięknem mijających dni, ulotnych chwil i niezwykłego czaru, jakie wnętrzu potrafią nadać stylowe obrazy.

Twórczość Klimt'a, przez jednych uwielbiana, przez innych przeklinana od lat budzi wiele emocji, wystarczy tylko przypomnieć, że tworzył on nie tylko reprodukcje na płótnie, ale i dzieła takie jak Portret Adeli Bloch-Bauer, który sprzedał się w 2006 roku za zawrotną sumę 135 milionów dolarów. Twórczość i reprodukcje Gustav Klimt to z jednej strony geniusz przekazu i formy, która góruje nad wszystkim innym, a z drugiej brak podporządkowania się konwenansom artystycznym, własny, niepowtarzalny styl i chęć tworzenia dzieł, które będą zarówno kontrowersyjne, jak i odbierane z najwyższą czcią i zachwytem w oczach przyszłych pokoleń.

Twórczość Gustava Klimta prowokuje nas i zachęca do myślenia, i pewnie, dlatego tak często i chętnie wybieramy ją jako dekorację własnego mieszkania, nie ma przecież nic cenniejszego dla człowieka z duszą poszukującą nowych wrażeń, symboliki i znaczenia, niż wygodne siedzenie na kanapie własnego mieszkania i możliwość wpatrywania się w dzieła znanych twórców i odkrywania w nich ciągle czegoś nowego.

A jeśli jeszcze mamy okazję kupić te majstersztyki pędzla w formie fotografii na płótnie, która jest kilkaset razy tańsza niż oryginalne dzieło, to tym bardziej możemy pozwolić sobie na nie pozwolić bez wyrzutów sumienia i strachu o spłacanie latami kredyt zaciągniętego na ukochany obraz. Reprodukcje Gustava Klimta wybierane są nie tylko jako ozdoba mieszkania, ale i firmowego biura, gabinetu prezesa itp. Chcemy przecież pokazać przyszłym kontrahentom i partnerom biznesowym, że pojęcie sztuki nie jest nam obce i że jest kimś więcej, niż tylko przeciętnym właścicielem firmy i że doceniamy zarówno biznes jak i artystyczną wizję świata.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena