W ostatnich latach polska gospodarka dynamicznie się rozwija. Możliwości gospodarcze naszego kraju są coraz większe. Polacy stają się bardziej przedsiębiorczy i kreują coraz lepsze pomysły na powiększenie własnego stanu konta, co rzeczywiście często skutecznie im się udaje.

Data dodania: 2009-09-30

Wyświetleń: 2675

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odpowiedzią na finansowy dobrobyt jest ciągle poszerzająca się oferta banków, a dokładniej mówiąc usługi private banking oraz kredyt rewolwingowy. Poniżej ich krótki opis.

Private banking i kredyt rewolwingowy - krótka charakterystyka

Private banking to pojęcie dotyczące indywidualnej oferty przygotowanej specjalnie dla zamożnych klientów banku. Mają oni możliwość korzystania z usług doradców, którzy zajmą się ich finansami. Private banking to również usługi w sektorach pozafinansowych, takich jak chociażby zakup nieruchomości. Im większy majątek tym większe możliwości. Jeśli chodzi o kredyt rewolwingowy (inaczej zwany odnawialnym) klient może wielokrotnie wykorzystać limit, jaki został mu przyznany, ale tylko do momentu wygaśnięcia umowy. Kredyt przeznaczony jest na finansowanie działań bieżących i zazwyczaj podpisywany na krótki czas.

Kredyt rewolwingowy narzędziem rozwoju, private banking jego zwieńczeniem

Kredyt rewolwingowy może służyć jako rozwiązanie finansowe amortyzujące niskie obroty firmy, przez co pozwala przetrwać mniej intratne okresy jej działalności. Umożliwia również sfinansowanie bieżących wydatków i kosztów związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Jednak kiedy rozwój firmy osiągnie odpowiedni poziom i zostaną zgromadzone duże zasoby pieniężne, zwieńczeniem ciężkiej pracy będzie właśnie private banking. Możliwość posiadania osobistego doradcy finansowego pozwala zaoszczędzić wiele czasu, jak również sprawia, że ze spokojem można myśleć o losie swojego kapitału. Wiadomo, iż nie każdy kto potrafi zarobić pieniądze, potrafi nimi również odpowiednio zarządzać. Płynne i sprawne korzystanie z bogatej oferty usług bankowych i inwestycyjnych wymaga ogromnej wiedzy, którą nie każdy przecież ma obowiązek posiadać. Private banking to idealne rozwiązanie dla zamożnych, którzy dzięki powierzeniu swojego kapitału w ręce profesjonalistów, mają szansę stać się jeszcze zamożniejsi.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena