Każdy mężczyzna jej potrzebuje. Nawet, jeśli dotąd byłeś bardzo oporny, nadszedł ten dzień w Twoim życiu. Będziesz musiał TO zrobić! Kupić koszulę, rzecz zdałoby się prosta, a jednak...  

Data dodania: 2009-09-14

Wyświetleń: 5525

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy znasz swój rozmiar?
Zanim w ogóle zaczniesz rozglądać się za koszulą, musisz poznać swój rozmiar. Będziesz potrzebował miary krawieckiej, kartki papieru, długopisu i pomocnika. Rozmiar koszuli składa się z dwóch liczb: pierwsza to rozmiar kołnierzyka, druga to długość rękawa. Aby poznać rozmiar kołnierzyka, zmierz obwód szyi tuż pod jabłkiem Adama i dodaj ok 2 cm dla komfortu. Przy pomiarze długości rękawa będziesz potrzebował pomocnika- prawidłowy pomiar to odległość od karku do nadgarstka. Zanotuj te dwie liczby i pilnuj jak oka w głowie, są one przepustką do lepszego świata, świata dobrze ubranych mężczyzn... 

Hot Rada dla Ciebie: jeżeli pomiar wskazuje, że jesteś pomiędzy dwoma rozmiarami, zawsze wybierz ten większy.

Dlaczego jedna koszula sprawi, że będziesz wyglądał jak Justin Timberlake, a inna, o tym samym rozmiarze, upodobni Cię do wielkiej draperii? Ponieważ rozmiar koszuli dotyczy tylko szyi i długości ramienia, a z resztą to różnie bywa. Przede wszystkim musisz wiedzieć jaki koszula ma fit, czyli fason. 

Koszula sportowa lub dopasowana (slim fit) jest węższa od standardowej, przez co podkreśla sylwetkę i sprawia wrażenie szytej na miarę. Jest idealna dla nowoczesnego mężczyzny podążającego za trendami w modzie.

Koszula standardowa (regular fit) jest luźniejsza od sportowej, tradycyjna i klasyczna. Jeżeli koszula nie ma określonego fasonu, możesz przypuszczać, że jest on standardowy. 

Koszula szeroka (full fit), najszersza w kroju,będzie idealna dla Ciebie jeżeli jesteś nieco większym mężczyzną. Jest również dłuższa od standardowej.

Hot Rada dla Ciebie: pamiętaj, że dobrze dopasowana koszula świadczy o tym, że jesteś 'na szczycie'. Skoro już upolowałeś tę jedyną, designerską koszulę , postaraj się żebyś wyglądał w niej przynajmniej jak James Bond. Możesz na przykład wybrać się do krawca aby profesjonalnie ją dopasował. Sprawi on, że koszule będą wyglądały jakby były szyte na Tobie (bez śladów krwi oczywiście...). Zainwestuj kilka złotych, a będziesz wyglądał jak milion dolarów!!!

Diabeł tkwi w szczegółach...
To detale sprawią, że koszula będzie Ci się podobać lub nie. Podstawą jest kształt kołnierzyka. Z powodzeniem można stwierdzić, ze rozróżnia się trzy podstawowe:

Kołnierzyk standardowy wąski, zwany również prostym. Najczęściej spotykany w koszulach o klasycznym kroju. Odpowiedni dla Ciebie jeśli jesteś mężczyzną o szerokiej twarzy. Ten kształt kołnierzyka pozwoli Ci optycznie wyszczuplić twarz.

Kołnierzyk szeroki, odcięty- włoski. Odległość między zakończeniami kołnierzyka jest wyraźnie większa niż w kołnierzyku standardowym. Odpowiedni dla mężczyzn o szczupłych twarzach, pozwala optycznie je poszerzyć.

Kołnierzyk przypinany. Kształtem przypomina standardowy, jednak zakończenia kołnierzyka przypięte są do koszuli za pomocą guzików. Odpowiedni na oficjalne okazje, Pamiętaj- nigdy nie noś kołnierzyka odpiętego od koszuli!!!

Poza tymi trzema podstawowymi typami kołnierzyków istnieje jeszcze wiele, bardziej lub mniej modnych odmian (kołnierzyki zaokrąglone, brak kołnierzyka itp.). Jeżeli nie boisz się eksperymentów i wiesz, że na Tobie dana rzecz wygląda dobrze, po prostu ją noś i nie przejmuj się opiniami innych.

Jeśli chodzi o mankiety to sprawa jest prosta. Masz dwie opcje: mankiety zapinane na guziki (jeden lub dwa) lub mankiety na spinki. Kwestia gustu. Na co dzień najwygodniejsze są mankiety na guziki, od święta można poszaleć i założyć spinki, ale wtedy konieczna jest marynarka i buty na wysoki połysk. Podążaj za swoim osobistym stylem... 

Kolor czy wzór?
Kiedy masz już opanowany rozmiar, kołnierzyk i mankiety, nadszedł czas wyboru koloru lub wzoru. I tutaj dobra wiadomość, wszystko zależy od Twojej wyobraźni! Najbardziej klasyczne są gładkie koszule w kolorze białym lub jasnoniebieskim, odpowiednie na każdą okazję. 

Wybierając kolor koszuli musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań...

Czytaj dalej na blogu >>>>>>>>>>>>>HotOutlet.pl

Licencja: Creative Commons
6 Ocena