Wyniki badań Biblioteki Narodowej są bezlitosne dla Polaków, ponieważ obrazują nas, jako społeczeństwo, które nie czyta książek. Czy to możliwe, żeby wskaźnik czytelnictwa oscylował na 38 procentach?

Data dodania: 2009-09-12

Wyświetleń: 2811

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oczywiście, że nie!
Dzieje się tak dlatego, ponieważ tradycyjna forma książki w dobie Internetu i komputerów nie wydaje się dla nas już tak atrakcyjna, ale to nie znaczy, że mało czytamy. Jest wprost przeciwnie! To właśnie ebooki przyczyniły się do tego, że biblioteczny sondaż postawił nas w niekorzystnym świetle. 
E-książki po prostu zrewolucjonizowały rynek zwyczajnych publikacji w twardych okładkach. Teraz możemy czytać najnowsze powieści oraz zdobywać wiedzę za pomocą elektronicznych dokumentów, które możemy zakupić za mniejszą opłatą i cieszyć się z możliwości czytania tekstu na naszym komputerze albo na telefonie komórkowym. 
Jednak wciąż jeszcze bardzo mało osób wie, że elektroniczne książki to również szansa dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w zawodzie pisarskim.
W związku z tym, że na rynku pojawiło się już parę dobrych programów do pisania tego rodzaju publikacji, każdy kto posiada wiedzę z jakiejś dziedziny, może na jej podstawie stać się autorem elektronicznego źródła informacji.
Coraz więcej w związku z tym, poza typowymi tekstami, zaczyna się pojawiać w Internecie wiele stron, na których można znaleźć dokumenty napisane w formie kursów szkoleniowych i poradników. Możemy dzięki nim dowiedzieć się na przykład jak rozpocząć i prowadzić sukcesywnie swój biznes na rynku albo poznać metody szybkiego uczenia się i bardziej efektywnego korzystania z naszej pamięci.
A czym w takim razie są darmowe ebooki?
Ten rodzaj elektronicznych książek przeważnie pełni rolę informacyjną lub reklamującą. Takie dokumenty zawierają przeważnie tylko fragment całego tekstu, który ma zaciekawić czytelnika, zwłaszcza wtedy, gdy tytuł jest napisany językiem technicznym, który przeciętnemu internaucie z niczym się nie kojarzy. 
Darmowa publikacja to również wspaniały pomysł na wypromowanie swojej twórczości literackiej, z której już skorzystało bardzo wielu początkujących pisarzy i poetów.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena