Wszyscy lubimy podróżować. Popularyzacja przewozów autokarowych oraz tanich linii lotniczych sprawiła, że coraz większa liczba osób decyduje się na dalekie, zagraniczne wyjazdy. Warto jednak właściwie zagospodarować sobie czas w trakcie podróży i zająć się czymś nie tylko przyjemnym, ale także pożytecznym. Jednym z takich zajęć jest czytanie książek.

Data dodania: 2017-04-19

Wyświetleń: 418

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

E-książka w podróży

Ile książek mogę ze sobą zabrać?

To pytanie zadaje sobie wielu moli książkowych. O ile w przypadku podróży własnym samochodem zabrać możemy tylko pozycji, ile tylko sobie życzymy, to lot samolotem narzuca nam pewne ograniczenia. Waga bagażu oraz jego wymiary są ściśle określone, a poza tym należy mieć na uwadze ewentualne przemieszczanie się z walizką czy też torbą. Im więcej do niej zapakujemy, tym bardziej będziemy się męczyć z przenoszeniem naszych bagaży.

Książki dużo ważą. Szczególnie te z grubymi i twardymi oprawami. Są nie tylko ciężkie, ale także zajmują sporo miejsca. Z tego względu trudno je zapakować do niewielkiej, rejestrowanej na lotnisku walizki. Okazuje się też, że do bagażu podręcznego niekoniecznie musi się zmieścić, dlatego warto zastanowić się nad rozwiązaniem znacznie bardziej praktycznym. Producenci z branży nowoczesnych technologii doskonale znają potrzeby osób czytających, które nie chcą rezygnować ze swojej wielkiej pasji w trakcie wakacyjnych wojaży i niezapomnianych przygód.

Jakie jest rozwiązanie?

Zaopatrzenie się w profesjonalny oraz popularny ostatnimi czasy czytnik e-bookówNowoczesne urządzenia charakteryzują się niewielkimi wymiarami, niewielką wagą oraz ogromnymi możliwościami. Wiele modeli wyposażonych jest w oświetlenie led, dzięki czemu czytać możemy nawet w nocy oraz późnym wieczorem, nie martwiąc się o zewnętrzne źródła światła, a raczej ich brak. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze wbudowaną pamięć wewnętrzną, która jest w stanie pomieścić setki ulubionych książek. Dzięki czytnikom e-booków, wyposażonym w e-papier zbliżony wyglądem do tradycyjnych, zadrukowanych kartek, możemy mieć pod ręką tyle książek, ile tylko zechcemy. Należy zwrócić również uwagę na fakt, że książki w formatach elektronicznych są tańsze od tych tradycyjnych, a ponadto znacznie częściej oferowane są promocje oraz atrakcyjne rabaty.

Niektóre urządzenia wyposażone są w moduły łączności bezprzewodowej Wi-Fi oraz 3G, dlatego też w trakcie lotu samolotem należy przełączyć je w tryb samolotowy, aby nie zakłócały pracy urządzeń znajdujących się na pokładzie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona