Rozwój technologii ma swój pozytywny wpływ także na nasz rozwój. Osoby, które dużo czytają, nieraz spotkały się z problemem spakowania pokaźnej książki do plecaka lub bagażu podręcznego w samolocie. Na szczęście coraz większa liczba producentów proponuje klientom czytniki e-booków.

Data dodania: 2017-03-18

Wyświetleń: 550

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nie musisz dźwigać ciężkich książek! Wybierz czytnik e-booków

Śmiało można stwierdzić, że czasy dźwigania ciężkich książek mamy już dawno za sobą. Osoby zaznajomione ze współczesną technologią z całą pewnością spotkały się z czytnikami e-booków, dzięki którym możemy tak naprawdę w każdej sytuacji mieć pod ręką ulubioną pozycję. Może się więc okazać, że spopularyzowanie tego typu urządzeń przyniesie wiele korzyści, a także zachęci do czytania jeszcze większe grono osób.

Małe urządzenie i dużo możliwości

Obecnie sprzedawane czytniki e-booków przybrały postać i rozmiary niewielkiego notatnika, kształtem i wyglądem przypominając bardzo popularne w ostatnich latach tablety. Współczesne czytniki wyposażone są ekrany dotykowe, dzięki czemu nawigacja w obrębie książki oraz całej biblioteki jest bardzo prosta i przyjemna. Można w łatwy sposób przełączać się między pozycjami na liście, zaznaczać tekst i sporządzać notatki.

Warto także zaznaczyć, że na jednym urządzeniu zgromadzić możemy setki, a nawet tysiące książek. To znakomita wiadomość dla osób, które dużo czytają i mają problem na zdecydowanie się, który konkretnie tytuł zabrać ze sobą w podróż. Dzięki czytnikom można zabrać je wszystkie! Ekran takich urządzeń wykonany jest w specjalnej technologii, która do złudzenia przypomina zadrukowaną kartkę papieru. Co także bardzo istotne, wyświetlacze te są również energooszczędne, pobierając energię tylko w momencie zmiany strony. W praktyce oznacza to, że urządzenie będziemy podłączać do ładowania raz na kilka tygodni.

Wydatek, który niesie za sobą oszczędności

Nie oszukujmy się - zakup czytnika wiąże się z wydatkiem w wysokości kilkuset złotych i nie każdy wielbiciel literatury może sobie na niego pozwolić. Warto jednak podkreślić, że e-booki, czyli elektroniczne książki, są znacznie tańsze niż ich tradycyjne odpowiedniki. W Internecie znajduje się ponadto wiele porównywarek cenowych, dzięki czemu można zakupić interesującą nas pozycję w najbardziej atrakcyjnej cenie.

Poza oszczędnościami w zakupie, posiadacze czytników jako zaletę tych urządzeń wymieniają niejednokrotnie oszczędność w miejscu w domowej biblioteczce. O ile gromadzenie pięknie wydanych pozycji jest przyjemne i satysfakcjonujące, o tyle w momencie, gdy posiadamy kilkaset książek, staje się niestety kłopotliwe. Książki elektroniczne przechowywać możemy na dysku komputera, różnego rodzaju nośnikach pamięci oraz na samych czytnikach. Dlatego warto pamiętać, że usunięcie pozycji z czytnika nie oznacza całkowite pozbycie się jej. Czyli zupełnie przeciwnie niż w przypadku usunięcia książki z mieszkania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona