Dobra praca to polowa sukcesu, by żyć szczęśliwie. Będą tacy którzy z tym stwierdzeniem na pewno się zgodzą, i to oni najczęściej zdobywają najwyższe szczeble kariery. Jaka wygląda praca, która uszczęśliwia?

Data dodania: 2009-09-04

Wyświetleń: 1998

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie ma określonego zwodu, którego wykonywanie mogłoby każdego uszczęśliwić. Ale każdy powinien znaleźć pracę taką, która daje mu satysfakcję z tego co robi i otrzymuje za to dobre wynagrodzenie.

Niewielu jednak się uda znaleźć wymarzoną posadę za pierwszym razem. Niektórym uda się już za drugim czy trzecim podejściem. Inni znajdą „swoje miejsce” dopiero pod koniec swojej kariery. Ale to ma was tylko zachęcić, by nie zrezygnować z poszukiwań! Czy warto szukać idealnej pracy? Ci którzy ją znaleźli na pewno każdemu życzą, by znaleźli swoją ścieżkę zawodową, dzięki której będą mogli się spełniać i budować karierę. Dlaczego warto szukać? Bo praca do której lubimy chodzić wpływa pozytywnie na człowieka i relację z otoczeniem.

Jeśli spełniamy się zawodowo, dostajemy za to dobre wynagrodzenie to jesteśmy bardziej życzliwi, częściej się uśmiechamy, jesteśmy zadowoleni z życia, a jeśli zsumować te wszystkie emocje jesteśmy po prostu szczęśliwsi. Jeśli nie wiesz od czego zacząć proponuję kilka rad, które mogą naprowadzić cię jak znaleźć swoją wymarzoną posadę. Najpierw zastanów się co najbardziej lubisz robić. Jeśli znajdziesz zajęcia która najbardziej cię pasjonują spróbuj powiązać je z jakimiś zawodami. Teraz już jest z górki. Sprawdź firmy, które oferują stanowiska które najbardziej by cię interesowały. Jeśli masz za słabe kwalifikacje, nie poddawaj się! Jeśli jest wymagane- zrób prawo jazdy, naucz się języka obcego. Studia? Dla chcącego nic trudnego. Pytasz, „co jeśli nie ma takiego zawodu?”. Nie ma rzeczy niemożliwych.

Praca za granicą nie musi kojarzyć się z przymusowym wyjazdem za chlebem.

Co raz częściej, głównie młodzież wyjeżdża z kraju w celu zdobycia cennego doświadczenia, podszlifowania „żywego” języka, zapoznaniu się z nową kulturą.

Wielu studentów organizuje sobie na własną rękę, lub poprzez niezależne stowarzyszenia studentów zagraniczne, płatne praktyki. Popularną formą jest też wyjazd z agencji pracy tymczasowej, która oferuje równie korzystne warunki wyjazdów. Praca za granicą daje przede wszystkim szanse młodym ludziom, którzy chcą się rozwijać.

Zdobycie doświadczenia zawodowego poza granicami kraju jest niezwykle atrakcyjne dla przyszłych, polskich pracodawców. Znajomość języka obcego na wysokim poziomie jest często warunkiem przyjęcia do pracy. Praca za granicą, może być też ciekawym doświadczeniem dla tych, którzy w przyszłości chcą otworzyć własny biznes. Na zachodzie powstały bowiem, zawód, których na polskim rynku nie istnieją lub dopiero się rozwijają. Warto poznać też „od środka” kulturę i obyczaje panujące w zagranicznych firmach. Być może podpatrzone, mogą pomóc w rozwoju firmy w Polsce. Ważnym aspektem jest też nawiązanie kontaktów. Wyjeżdżając z kraju powinniśmy się nad tym głęboko zastanowić. Każda napotkana osoba, związana z biznesem lub nie, może w przyszłości okazać się dla nas i naszego biznesu wartościową osobą. Plusów pracy za granicą jest więc sporo, jeśli tylko mamy odwagę wyjechać i stanąć twarzą w twarz z nowymi wyzwaniami, mamy szansę na sukces.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena