Wrocławski Black Point wypadł najlepiej w testach specjalistycznego magazynu „Fotografia & aparaty cyfrowe". Jego tusz był tak samo dobry jakościowo jak konkurencji, ale pobił ją ceną.

Data dodania: 2009-08-19

Wyświetleń: 2513

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

„Fotografia & aparaty cyfrowe" to wydanie specjalne miesięcznika „PC Format", najpopularniejszego czasopisma komputerowego w Polsce. Autorzy testu wzięli pod lupę tusze czterech marek: Black Pointa, Canona, Epsona i Uninka. Celem było ustalenie, który tusz nadaje się najlepiej do drukowania zdjęć, a także porównanie jakości materiałów alternatywnych do kartridży producentów drukarek. To najbardziej wymagający test, bo właśnie przy drukowaniu fotografii nawet najmniejsze różnice w odcieniach barw wpływają na ich jakość. Poza tym drukowanie zdjęć pochłania najwięcej tuszu - fani takich odbitek najczęściej poszukują więc alternatywnych materiałów, by obniżyć koszty.
Z pomocą postanowili im przyjść fachowcy z pisma „Fotografia & aparaty cyfrowe". Oceniali stopień odwzorowania kolorów, przejścia tonalne, użycie alternatywnego fotopapieru, pojemność zasobnika i - co ważne - opłacalność wydruków. Tusze testowano na drukarkach Epson DX3850 i Canon IP 3300.
Okazało się, że w testach Black Point wypadł najlepiej na tle konkurencji - poza wysoką jakością jego zaletą była także cena, niższa zwłaszcza w porównaniu do produktów producentów drukarek. Przykładowo - w odniesieniu do zestawu producenta drukarki do Canona IP 3300 produkt marki Black Point jest nie tylko tańszy, ale także ma większą pojemność, a co za tym idzie większą wydajność - Nasze materiały udowodniły, że przystępna cena wcale nie musi odbić się niekorzystnie na jakości - cieszy się Paweł Matwijów, menadżer oferty Black Point.
Magazyn „Fotografia & aparaty cyfrowe" testował tusz Black Pointa na drukarce Canona.
- Cieszymy się, że do testów wybrano właśnie tę markę, bo Canon ma duży udział w rynku drukarek. Dzięki temu użytkownicy korzystający z tego popularnego urządzenia mają produkt marki Black Point, który spełnia ich oczekiwania - podkreśla Paweł Matwijów. Kartridże marki Black Point (BPC 8), które zostały poddane testom, są w pełni kompatybilne z ponad dwudziestoma modelami drukarek Canon, zawierają także w pełni funkcjonalny chip.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena