Jest kilka sposobów na znalezienie pracy. Rozwój mediów i postępująca technika szybkiego przekazywania informacji ułatwia nam dostęp do szerszego wachlarza ofert pracy.

Data dodania: 2009-08-17

Wyświetleń: 2886

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie przypadkowo wspominam tu o szybkim przekazywaniu informacji, gdyż to ważny element ważący na aktualności ogłoszenia, który powinniśmy mieć na uwadze. Jeśli poszukujemy oferty pracy musimy być systematyczni i dokładni.

Systematyczni dlatego, że pracodawcy swoje anonse zamieszczają o różnych porach dnia, a także propozycje zatrudnienia pojawiają się w Internecie w dni wolne od pracy, tj. niedziele i święta. Warto więc przeglądać portale zamieszczające ogłoszenia w miarę często, bowiem szybkość odpowiedzi na podane ogłoszenie może zaważyć na tym, czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Dokładność przy wertowaniu ofert pracy to również ważny element naszych poszukiwań.

Pracodawcy w swoich ogłoszeniach często podają wymagania, które muszą zostać spełnione. Trzeba mieć na uwadze, że kandydat, który nie spełnia warunków nie jest wartościowym pretendentem w oczach pracodawcy. Co więcej, tracimy swój cenny czas, i innych. Jeśli uważnie będziemy śledzić oczekiwania pracodawcy, to nie popełnimy żadnego błędu, a nasze odpowiedzi na ogłoszenia będą tym cenniejsze. Nie wszystkie oferty pracy są jednak wartościowe dla nas.

Zdarza się tak, że nazwa stanowiska zupełnie różni się od naszego wyobrażenia, bo w różnych firmach nazywają się tak samo, lecz zakres obowiązków jest inny. Warto więc przy wyborze oferty pracy, sprawdzić opis stanowiska, wymagania i obowiązki przyszłego pracownika, a jeśli w krótkim anonsie nie jest podana taka informacja, należy zapoznać się ze specyfikacją firmy. Warto mieć to na uwadze, bo może zdarzyć się tak, że zostaniemy zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną na stanowisko, które nam w ogóle nie odpowiada. W sieci, ogłoszenia pracy przybywają niemal z godziny na godzinę, zaś codziennie w gazetach i innych mediach.

To, że ogłoszeń jest tak dużo nie powinno nas jednak zbić z tropu, bo poszukujących pracy jest tak dużo, że pracodawca musi dokonać ogromnej selekcji spośród setek otrzymanych życiorysów i listów motywacyjnych. Tylko nielicznym uda się otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Więc też wytrwałość to kolejna cecha, która powinna być nieodzownym składnikiem naszej osobowości przy poszukiwaniu pracy, bowiem nawet najlepsze doświadczenie i wykształcenie nie gwarantuje nam zdobycia wymarzonej posady.

Jeśli jednak będziemy trzymać się wyżej wymienionych zasad mamy większą szansę na znalezienie odpowiedniej oferty pracy, a wkrótce na pewno otrzymamy wymarzone stanowisko.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena