Umysł każdego człowieka jest niesamowity, praca nad nim nie jest prosta, ale zapewniam, że każda chwila wysiłku jest warta efektów, jakie pojawią się.
W każdym człowieku tkwią moce, które zależnie od sposobu jego myślenia będą tworzyć, bądź burzyć świat, który go otacza.

Data dodania: 2009-08-14

Wyświetleń: 2389

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


Mała świadomość tego, iż każdy z nas jest artystą, który jest w stanie ukształtować swoje życie tak jak tego pragnie, sprawia, że ludzie są nieszczęśliwi.

Staraj się wystrzegać negatywnego myślenia o niedostatku, problemach, chorobie, bo takie myślenie powoduje, iż dostajesz tego jeszcze więcej, a przecież tego właśnie nie chcesz, prawda??

Kluczem do dobrobytu i dostatku w każdej dziedzinie jest nauczenie się myśleć odpowiednio - a znaczy to, że musisz nauczyć się utrzymywać w swoim umyśle pozytywne myśli i obrazy.
Musisz nauczyć się zastępować negatywne myśli pozytywnymi.

Wyrób w sobie nawyk pozytywnego myślenia, bądź przekonany o tym, iż wszystko, czego sobie zażyczysz spełni się i pracuj wytrwale, aby zdobyć to, czego pragniesz.

Siła pozytywnych myśli ma w sobie niesamowitą moc.
Twoje myśli determinują twoje nastawienie do wielu spraw.

"Łatwo jest widzieć we wszystkim problem, ale czy koncentrując się na negatywnych rzeczach czujesz się szczęśliwszy?"

Nie trać czasu na negatywne myślenie! Naucz się myśleć pozytywnie, a twoje życie stanie się wspaniałe!

Myśli ludzi mają tendencję do materializowania się w realnym świecie. Choć w pierwszej chwili wydaje się to nie możliwe, prawda jest taka, iż, twój świat zewnętrzny jest lustrzanym odbiciem naszego świata wewnętrznego.

Każda myśl to przyczyna, która powoduje określone skutki w bliższej bądź dalszej przyszłości.
Myśli pozytywne, subtelne, szczęśliwe i radosne sprawiają, że wszystko, co nas otacza staje się światem, który mamy w sobie.

Zauważyć można, że materia, która nas otacza, zaczyna przybierać formę, jaką nadają jej nasze myśli.
Twój zewnętrzny świat zawsze będzie odzwierciedleniem twoich wewnętrznych przekonań i myśli.
Myśli oddziałowywują bezpośrednio twoje nastawienie.

Jeśli będziesz otaczał się pozytywnymi myślami, również pozytywne zacznie być twoje nastawienie.
Możesz myśleć „ jak mi się nie chce, ale to okropny dzień, nie układa mi się, nie mam pieniędzy", jak wtedy wyglądałoby twoje nastawienie??

Możesz również myśleć, „ ale dziś jest piękny dzień, jestem szczęśliwy, układa mi się wspaniale, mam wszystko, czego pragnę" - zobacz ile energii jest w tych słowach!

Możesz zadać pytanie:
Ale jak mam mówić, że mam wszystko pod dostatkiem, skoro ciągle brakuje mi pieniędzy?, ale widzisz, jeśli zewnętrzny świat, który cię otacza, jest odzwierciedleniem świata wewnętrznego czyli myśli, które znajdują się w twoim umyśle, to konieczne jest, abyś teraz, już dziś przestawił się na dobrobyt.


Jeśli pragniesz zmienić swoje życie, musisz zmienić swoje myślenie, jeśli twoje wnętrze zacznie się zmieniać, zmiany zauważysz również w świecie, który ciebie otacza.

Jeśli czegoś chcesz, musisz nakierować na to swoje myśli.

W swojej książce Odwieczne Prawa Życia powiedziałam, iż:

"Twoje przekonania i myśli są i będą najważniejszym czynnikiem twojego sukcesu bądź porażki".

To ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie, masz w sobie moc potrzebną ci do tego, aby spełnić i mieć wszystko to, czego pragniesz.
Twoim narzędziem jest twój umysł i twoje myśli, to one tworzą twoją rzeczywistość.
Strzeż się jednak, jeśli nie kontrolujesz swoich myśli.

Niekontrolowane myśli dają niekontrolowane skutki, jakie niosą za sobą błędy myślowe.
Jeśli chcesz być bogaty i niezależny finansowo, a ciągle myślisz, że nie masz pieniędzy, na nic cię nie stać i jesteś biedny to twoja przyszłość będzie właśnie taka, jak o niej myślisz.

Widzisz, przyszłość w jakimś momencie zawsze staje się naszą rzeczywistością, to, co zasiejesz dziś zbierzesz jutro.
Zastanów się, więc co zbierzesz jutro, jeśli dziś zasiejesz chwasty?? Nie jest możliwe, abyś zebrał kwiaty, bądź inne cuda.

Dlaczego więc tak wiele ludzi dziwi się, że nie mogą się wzbogacić skoro w ich umyśle w większości czasu występują myśli negatywne, biedne i smutne?

Jakim cudem chcą zebrać kwiaty, skoro zasiewają chwasty????
Nie wiem.....ale wszyscy powinniśmy się nad tym szczerze zastanowić i zmienić to co nie pasuje do tego co chcielibyśmy mieć.

ARTYKUŁ JEST FRAGMENTEM MOJEJ KSIĄŻKI WEŹ SIĘ W GARŚĆ!

P.S na stronie e-sukces.com.pl możesz od razu zapisać się na codzienną dawkę motywacji z artykułami z e-sukcesu dotyczącymi motywacji, samodoskonalenia, rozwoju osobistego, pozytywnego myślenia oraz szeroko rozumianego sukcesu

Licencja: Creative Commons
0 Ocena