Chyba nie ma takiej osoby, która nie chciałaby mieć białych zębów. Patrzymy na aktorów i muzyków, i zazdrościmy im śnieżnobiałego uśmiechu. Czy poza specjalistycznym wybielaniem, istnieją jeszcze jakieś inne domowe sprawdzone sposoby na lśniące, białe zęby? Na wszystko jest rada. Wystarczy tylko odpowiednio poszukać i znaleźć interesujące nas informacje.

Data dodania: 2009-07-30

Wyświetleń: 2286

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zęby tracą swoją biel, jeśli pijemy czerwone winno, kawę i herbatę w nadmiarze, a także gdy palimy papierosy. Im szybciej zrezygnujemy z tych używek, tym szybciej będziemy mogli cieszyć się bielszymi zębami.

Jednym z najbardziej powszechnych sposobów na śnieżnobiały uśmiech jest stosowanie sody oczyszczonej. Soda, znana ze swych właściwości oczyszczających, hamuje także rozwój bakterii. Wystarczy szczoteczkę do zębów maczać w wodnym roztworze sody. Nasze zęby staną się jaśniejsze. Pamiętajmy jednak, że niewłaściwe używanie sody może okazać się groźne.

Innym sposobem na białe zęby jest stosowanie cytryny. Na wielu stronach internetowych znajdziemy odpowiednie informacje na ten temat. Wybielanie zębów polega na wcieraniu soku. Kwasy zawarte w cytrynie powinny działać wybielająco.

Czy coś jeszcze? Podobno można wybielić zęby węglem. Dziwne, prawda? Jednak działanie węgla polega na mechanicznym usuwaniu osadów. Niestety często razem ze szkliwem. Nie jest to więc chyba zbyt dobry sposób na białe zęby, a wręcz przeciwnie. Wybielanie zębów węglem może więc tylko pogorszyć stan naszego uzębienia.

Więcej domowych metod, które miałyby prowadzić do wymarzonego śnieżnobiałego uśmiechu nie ma. Jeśli chcemy takie zabiegi wykonywać w domu, musimy liczyć się z tym, że nie zawsze przyniosą zamierzony skutek i spełnią nasze oczekiwania. W takim wypadku, jeśli komuś strasznie zależy na białych zębach, musi niestety szykować się na spory wydatek i udać się do specjalisty.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena