Problem rozstępów cię nie dotyczy? Jednak zastanawiasz się co to takiego?

Data dodania: 2009-07-28

Wyświetleń: 2802

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Otóż rozstępy to wrzecionowatego kształtu prążki, które stają się powszechniejszym problemem nie tylko kobiet w ciąży. Coraz częściej rozstępy pojawiają się u mężczyzn, choć dwa razy więcej pań cierpi na tę przypadłość. Skąd się biorą? Ogólnie rzecz ujmując, na rozstępy podatne są osoby, których skóra w gwałtowny sposób ulega rozciągnięciu, powodując powstawanie równoległych prążków na ciele.

Powstawanie rozstępów pojawia się fazami. W pierwszym stadium prążki przyjmują kolor fioletowo-czerwony i są bardzo widoczne. Na tym etapie można się ich pozbyć. Wystarczy zastosować odpowiednie kosmetyki na rozstępy. Rozjaśniają one ciemne blizny. Ponadto pobudzają powstawanie nowych włókien. Składniki większości lepszych kosmetyków na rozstępy wzmacniają skórę, poprawiają strukturę kolagenu oraz sprawiają, że ciało staje się bardziej jędrne.

W drugiej fazie zwanej fazą bliznowania, usunięcie prążków za pomocą kosmetyków na rozstępy może okazać się utrudnione. Takie białawe blizny skutecznie usuną odpowiednie zabiegi kosmetyczne: mezoterapia, peelingi z kwasem trój chlorooctowym czy dermabrazja laserowa.

Jednak najważniejsza jest profilaktyka. Aby zapobiec powstawaniu nowych rozstępów, konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych. Dieta bogata w witaminy i składniki odżywcze pomoże utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji. Zbawienny wpływ na zapobieganiu pojawienia się kolejnych prążków jest aktywność fizyczna. Uprawianie sportów przyczynia się do zwiększenia elastyczności skóry i poprawia jej jędrność.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena