Zdania analityków są jak zawsze podzielone, większa cześć jednak prognozuje osłabienie dolara w najbliższym czasie.

Data dodania: 2009-07-21

Wyświetleń: 1604

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Analitycy Citigroup twierdzą, że dolar może się osłabić w najbliższych miesiącach w stosunku do euro, jena, dolara australijskiego. Powodem osłabienia ma maja być dobre, od kilku dni, nastroje inwestorów które skłaniają do bardziej ryzykownych zagrań.

Istnieje duża szansa na to, że euro będzie w dalszym ciągu umacniać się względem dolara, co stanowiłoby kontynuację trendu, którego początku można doszukiwać się w drugim tygodniu obecnego miesiąca. Według Citigroup popularność europejskiej waluty wynika między innymi z inwestycji zarządzających funduszami wealth management i zwiększania rezerw w euro przez banki centralne.

Jen może z kolei zyskać na parze z dolarem dzięki rozpoczęciu procesu wychodzenia z kryzysu przez japońską gospodarkę, który to powinien przyciągnąć inwestorów do aktywów denominowanych w walucie Kraju Kwitnącej Wiśni. „Znajdujemy dowody na potwierdzenie faktu, że nastroje inwestorów powodują ich odwrót od amerykańskiej waluty”, uważa Jeremy Hale, analityk Citigroup z Londynu.

Patrząc z perspektywy średnioterminowej, euro powinno za trzy miesiące osiągnąć poziom 1,43 dolara, a następnie, po 6 do 12 miesiącach, umocnić się nawet do 1,45 dolara. Euro rozpoczęło lipiec z kursem 1,4036 dolara, aby od ósmego lipca rozpocząć marsz w górę. Dzisiaj około godziny piętnastej za jedno euro płacono 1,4230 dolara, czyli o 1,4% więcej niż na początku lipca.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena