Nasze życie w głównej mierze opiera się na odpowiedniej segregacji, przetwarzaniu i zapamiętywaniu informacji. Dobra pamięć to jedna z najcenniejszych funkcji naszego mózgu. Kiedy zaczynają się problemy z pamięcią stajemy się bezradni, tracimy kontrolę nad własnym życiem. Naukowcy są zgodni, że pamięć trzeba wspomagać, dbać o nią, ćwiczyć.

Data dodania: 2009-07-22

Wyświetleń: 2145

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nasze życie w głównej mierze opiera się na odpowiedniej segregacji, przetwarzaniu i zapamiętywaniu informacji. Dobra pamięć to jedna z najcenniejszych funkcji naszego mózgu. Kiedy zaczynają się problemy z pamięcią stajemy się bezradni, tracimy kontrolę nad własnym życiem. Naukowcy są zgodni, że pamięć trzeba wspomagać, dbać o nią, ćwiczyć. Właśnie w trosce o komfort życia i naszą pamięć, powstają preparaty, które pomagają nam żyć pełnią życia.

Mózg to centrum dowodzenia całego ciała. Pamięć, jedna z podstawowych funkcji mózgu, jest niezbędna do rozwoju świadomości i osobowości. W pędzie dzisiejszego życia, coraz młodsze osoby zaczynają skarżyć się na kłopoty z pamięcią. Od momentu pojawienia się tego typu problemów, większość osób odczuwa lęk dotyczący sfery zawodowej i prywatnej, obniża się ich samoocena. Ludzie, którzy zaczęli obserwować takie dolegliwości mają wrażenie rozbicia, rozdrażnienia, rozkojarzenia. To dodatkowo pogłębia stres, który negatywnie wpływa na dobrą kondycję pamięci. Warto wtedy sięgnąć po preparaty wspomagające, które w naturalny sposób wspierają naszą pamięć.

Pamięć jest zjawiskiem złożonym i dynamicznym. Od jej prawidłowego funkcjonowania zależy przede wszystkim dobra kondycja naszego mózgu. Na nią składają się między innymi: dobre ukrwienie komórek mózgowych, ciągłe ćwiczenia (np. czytanie, uczenie się języków obcych), prawidłowe odżywianie się oraz aktywny tryb życia, w tym ćwiczenia fizyczne. Często w natłoku dnia codziennego, wraz z upływem lat, codziennych czynności i obowiązków oraz permanentnego stresu nasza pamięć słabnie. Wpadamy w panikę, szukamy rozwiązań. Dlatego firmy farmaceutyczne wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych ludzi opracowała formułę preparatów przeciwdziałających zaburzeniom pamięci i koncentracji.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena