Jesienią i zimą, słońce świeci mniej intensywniej, dni stają się chłodniejsze, owoce hodowane w szklarniach mają mniej witamin niż zwykle. To, czy organizm Twojego dziecka zdoła obronić się przed grypą i przeziębieniem zależy tylko od Ciebie. Już teraz sięgnij po preparat z witaminami i minerałami, aby uzupełnić niedobór witamin w diecie swojego malucha!

Data dodania: 2009-07-22

Wyświetleń: 2291

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jesienią i zimą, słońce świeci mniej intensywniej, dni stają się chłodniejsze, owoce hodowane w szklarniach mają mniej witamin niż zwykle. To, czy organizm Twojego dziecka zdoła obronić się przed grypą i przeziębieniem zależy tylko od Ciebie. Już teraz sięgnij po preparat witaminowy dla dzieci, aby uzupełnić niedobór witamin w diecie swojego malucha!

Czemu dzieci nie chcą jeść zdrowo?

Witaminy i składniki mineralne są niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu dziecka. Ich najlepszym źródłem jest prawidłowo zbilansowana dieta. Nie zawsze jednak jest ona możliwa do realizacji. Dorośli doskonale wiedzą, że np. szpinak zawiera witaminę K, jest zdrowy i dlatego jedzą go chętnie. Dzieci jednak, wybierając produkty żywieniowe kierują się nie rozsądkiem, lecz smakiem. Dlaczego?
Ludzie dorośli mają ok. 10 000 kubków smakowych, podczas gdy dzieci mają ich o wiele więcej. Dodatkowo są one rozmieszczone nie tylko na języku, ale w całej jamie ustnej. Około 10. roku życia tracimy wszystkie dodatkowe kubki smakowe. Dlatego też nasze dziecko lubi jeść inne rzeczy niż my i czasem trudno zmusić je do zjedzenia zdrowych, ale mało smacznych produktów. Wtedy naszym sprzymierzeńcem okazuje się suplement diety, np. www.pikovit.pl. Dzieci chętnie łykają witaminki, bo producenci dbają o to, aby były w ciekawym kształcie, a poza tym były smaczne. Kupując tabletki dla dzieci kierujmy się jednak nie tylko smakiem, ale tym jaki mają skład. Ważne, aby dostarczały dzieciom 11 niezbędnych witamin i 8 minerałów. Dzięki temu każdy rodzic będzie miał pewność, że w okresie intensywnego wzrostu i formowania się kości oraz zębów jego dziecko otrzyma odpowiednią ilość niezbędnych witamin i minerałów, zgodną z obecnymi zaleceniami medycznymi.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena