Jak wielkie znaczenie ma to z kim spędzasz większość swojego czasu? Okazuje się, że ...

Data dodania: 2009-07-20

Wyświetleń: 1982

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sam tytuł tego artykuły nie za wiele za pewne Ci mówi. O jakie sześć osób chodzi i w ogóle o co chodzi?

Otóż powodzenie w życiu i osiąganie celów, wspaniałe wycieczki, ładne domy i nowe samochody to rzeczy, o których marzy większość z nas. Jedni tylko marzą, inni próbują coś robić, jednak po pierwszych niepowodzeniach odpuszczają, natomiast jeszcze inni walczą do końca i osiągają to co sobie zamierzyli.

Nie da się więc ukryć, że kluczową sprawą jest działanie. Bez tego nawet najwsapnialsze cele pozostaną marzeniami. Osiągnięcie sukcesu to jednak wiele czynników, które wpływają na to jak szybko go osiągamy.

Jednym z kolejnych jest nasze otoczenie. Najbliższe, te, z którym spędzamy najwięcej czasu. Kiedyś usłyszałem, że właśnie 6 osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu to Twoja przyszłośc. Jak to należy rozumieć? Te 6 osób i ich osiągnięcia oraz sposób w jaki żyją wyznaczają Twoje życie.

Nie mówię, że to oni są winni, że na przykład nie wiedzie Ci się w życiu. To Ty dobierasz ludzi, z którymi spędzasz czas. Jeżeli chcesz być niezależnym finansowo, to spędzaj go z tymi, którzy to osiągnęli a nie z kimś kto wiecznie narzeka na brak pieniędzy.

To może wydać się na początku trudne bo ciężko jest zrezygnować z tych przyjemnych spotkań w barze lub wspólnego oglądania meczów. Czy jednak tak spędzany czas sprawia, że coś zmieniło się w Twoim życiu?

Kontakt z tymi samymi ludźmi jest również hamujący dla Twojej kreatywności. Trudno Ci wpaść na nowy pomysł, który mógłby dla Ciebie np. przynosić pasywne pieniądze.Ty może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale tak właśnie jest.

Aby więc zmienić swoje życie na lepsze, musisz pomyśleć o tym czy sposób myślenia osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu jest odpowiedni dla osiągnięcia Twoich celów. Jeżeli nie to musisz pomyśleć o tym aby poznać ludzi, którzy taki właśnie sposób myślenia mają a najlepiej, jeśli osiągnęli to co ty chcesz mieć.

Co natomiast z dotychczasowymi znajomymi? Nie mówię, że masz się od nich odwracać ale na pewno powinieneś ograniczyć czas, który z nimi spędzasz. No chyba, że jak powiedziałem wcześniej, odpowiada Ci to wszystko co osiągnęli Twoi najlepsi znajomymi. Nic w tym złego ale nie szukaj później winnych, że nie masz tego czy tamtego.
Licencja: Creative Commons
3 Ocena