Kulturystyka jest dyscypliną sportu zawodowego lub amatorskiego. Kulturystyka polega na wypracowaniu pięknej, muskularnej sylwetki poprzez odpowiednie ćwiczenia siłowe i dobrze ułożoną dietę oraz wspomaganie. Kulturystyka stała się dyscypliną sportową pod koniec 40. lat dzięki brac

Data dodania: 2009-07-15

Wyświetleń: 2279

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kulturystyka jest dyscypliną sportu zawodowego lub amatorskiego. Kulturystyka polega na wypracowaniu pięknej, muskularnej sylwetki poprzez odpowiednie ćwiczenia siłowe i dobrze ułożoną dietę oraz wspomaganie. Kulturystyka stała się dyscypliną sportową pod koniec 40. lat dzięki braciom Weider (w 1946 założyli IFBB). Prekursorem kulturystyki nowoczesnej jest niemiecki siłacz Eugen Sandow. Najważniejszymi i najbardziej prestiżowymi zawodami kulturystycznymi są: Mr. Olympia, Mister Universe, Arnold Classic, Mister World, Mister International, Night of Champions, Ironman Pro Invitational. Motywacja jest podstawowym czynnikiem kulturystyki, to stan gotowości człowieka do podjęcia określonego działania, to wzbudzony potrzebą zespół procesów psychicznych i fizjologicznych określający podłoże ludzkich zachowań i ich zmian. Dobra motywacja znacznie pomaga nam dotrzeć do celu, jaki sobie wyznaczyliśmy.

Jak zmotywować się do ostrego treningu?
1. Należy dobrać odpowiedniego partnera do ćwiczeń, najlepiej z wieloletnim doświadczeniem.
2. Regularnie stosuj środki pobudzające wzrost masy mięśniowej i siły.
3. Regularnie wprowadzaj zmiany do treningu (co 3 miesiące).
4. Nie marnuj czasu rozpraszając się niepotrzebnymi rozmowami na siłowni, rozmowami przez telefon. Koncentracja jest bardzo ważna!
5. Co jakiś czas kupuj sobie nowe akcesoria do treningu takie jak: rękawice, pas, koszulka, itp.
6. Stale korzystaj z porad trenera podczas sesji treningowej i po jej zakończeniu.
7. Nie porównuj się do mniejszych od Ciebie, ani słabszych. Podziwiaj sylwetki znanych kulturystów, poczytaj o osiągnięciach siłaczy.
8. Pogłębiaj swoją wiedzę na temat tego sportu czytając odpowiednie książki, czasopisma, odwiedzając strony kulturystyczne i fora dyskusyjne.
10. Bierz udział w zawodach i konkursach. Publiczność z pewnością doceni Twój wysiłek i zaangażowanie w ten sport.
11. Podziwiaj na żywo innych biorących udział w zawodach.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena