Jak kupić ubezpieczenie on-line ?

Data dodania: 2009-07-15

Wyświetleń: 1475

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W obecnych czasach coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych sięga po nowe kanały sprzedaży aby zdobyć klientów.Oprócz sprzedaży ubezpieczeń w swoich placówkach czy przez agentów ubezpieczeniowych można kupić ubezpieczenie za pośrednictwem internetu.Również coraz więcej multiagencji ubezpieczeniowych oferuje sprzedaż ubezpieczenia przez swoje portale internetowe.
Na takich portalach internetowych zakup ubezpieczenia jest bardzo prosty i wygodny, a do tego możemy sobie spokojnie porównać wiele ofert ubezpieczeń i wybrać tą najlepszą.Jak odbywa się zakup takiego ubezpieczenia przez internet ?
Otóż wybieramy najpierw ubezpieczenie które nas interesuje np. OC samochodu.W następnym kroku zostaniemy poproszeni o podanie kilku podstawowych danych czyli rok produkcji, data uzyskania przez nas prawa jazdy itp.Następnie system automatycznie wyliczy i zaoferuje nam ubezpieczenia kilku towarzystw ubezpieczeniowych dzięki czemu możemy sobie porównać oferty i wybrać dla nas najlepszą.Co ważne możemy od razu spokojnie przeczytać sobie ogólne warunki ubezpieczenia każdego z towarzystw co jest bardzo ważne.Dlaczego to takie ważne ? A dlatego że idąc do agenta ubezpieczeniowego prawie nikt się z tymi warunkami nie zapoznaje ponieważ jest to kilka kartek zapisanych drobnym druczkiem.
Natomiast siedząc spokojnie w domu na pewno więcej osób zapozna się z warunkami ubezpieczenia i przez to uniknie przykrych niespodzianek ze np. towarzystwo nie wypłaca odszkodowania gdzy kwota szkody nie przekroczyła np. 500 złotych.
Jeżeli już zapoznamy się z warunkami ubezpieczenia i któreś nas zainteresuje możemy oczywiście od razu kupić polisę ubezpieczeniową.Aby to zrobić wystarczy podać jeszcze nasze dane osobowe takie jak adres, pesel, nr dowodu i praktycznie na tym kończy się zakup ubezpieczenia.
No dobrze ale wiele osób zapyta jak otrzymam polisę ?Otóż po zapłąceniu składki otrzymamy polisę do wydrukowania na naszą skrzynkę pocztową i jednocześnie zostanie ona wysłana do nas tradycyjną pocztą.Należy zaznaczyć że polisa wydrukowana przez nas jest wszędzie honorowana i np. przy zatrzymaniu do kontroli drogowej policja też nam ją uzna.
Z reguły portale ubezpieczeniowe oferują kilka metod płatności np. kartą kredytową, przelewem czy przekazem pocztowym.Jeśli płacimy za pomocą karty kredytowej polisę otrzymamy w ciągu kilku minut, płacąc przelewem lub przekazem niestety dopiero po zaksięgowaniu płatności ale możemy to przyśpieszyć przesyłając emailem lub faksem dowód opłacenia ubezpieczenia.
Na zakończenie trzeba dodać ze decydując się na zakup ubezpieczenia za pośrednictwem internetu prawie zawsze zapłacimy dużo mniej niż u agenta czy w oddziale towarzystwa ubezpieczeń a zachowamy takie same warunki ubezpieczenia.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena