Każdy z nas ma jakieś ubezpieczenie.Jak wybrać dobre ubezpieczenie?

Data dodania: 2009-07-10

Wyświetleń: 1755

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W obecnych czasach każdy z nas posiada jakieś ubezpieczenie, czy to komunikacyjne czy mieszkaniowe lub jeszcze inne.Na co musimy zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy ubezpieczenia?.
Napewno przy podpisywaniu umowy z ubezpieczycielem dokładnie przeczytajmy umowę ponieważ po zawarciu umowy będzie bardzo trudno się z niej wycofać a czasami jest to wogóle niemożliwe.Jeśli czegoś nie rozumiemy nie bójmy się pytać doradcy ubezpieczeniowego o szczegóły, niech nam wszystko dokładnie wytłumaczy.
Przy różnych rodzajach ubezpieczeń musimy zwrócić uwagę na inne szczegóły.Najmniej problematyczne jest zawarcie umowy ubezpieczenia OC samochodu ponieważ w tym przypadku możemy się kierować tylko i wyłącznie ceną polisy.Natomiast kupując ubezpieczenia AC samochodu musimy już zwrócić uwagę na dużo więcej szczegółów takich jak zniesienie udziału własnego w przypadku szkody, zniesienie amortyzacji części, czy od jakiej kwoty ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie ponieważ może się okazać ze jeśli szkoda na pojeżdzie nie przekracza np. 300 złotych musimy koszty naprawy pokryć z własnej kieszeni.
Na jeszcze więcej rzeczy należy zwrócić uwagę w przypadku ubezpieczeń turystycznych.
Zapytajmy agenta w szczególności czy w przypadku zachorowania podczas podróży ubezpieczyciel rozliczy nas bezgotówkowo, czy też musimy zapłacić za leczenie czy pobyt w szpitalu a po powrocie do kraju przedstawić rachunek i dopiero wtedy otrzymamy zwrot kosztów leczenia.
Ponadto należy pamiętać ze niektóre tanie ubezpieczenia podróżne nie obejmują kosztów ratownictwa, transportu helikopterem a nawet są nieważne w czasie pobytu w górach na wysokości powyżej 4000 metrów.
Dodatkowo podstwowe ubezpieczenia podróżne nie obejmują kosztów leczenia czy NNW w przypadku uprawiania sportów ekstremalnych oraz pobytu w rejonach świata o tzw. podwyższonym ryzyku.
Jak widać kupując ubezpieczenie trzeba dokładnie się zastanowić jakie wybrać aby potem uniknąć przykrych niespodzianek i niepotrzebnego rozczarowania.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena