Czy można uniknąć kłopotów w życiu? Nie, nie można. Naturalną koleją rzeczy na Twojej ścieżce są różne wyzwania a te często właśnie widziane są przez pryzmat kłopotu.

Data dodania: 2009-07-08

Wyświetleń: 2260

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy można uniknąć kłopotów w życiu?
Nie, nie można. Naturalną koleją rzeczy na Twojej ścieżce są różne wyzwania a te często właśnie widziane są przez pryzmat kłopotu.

Czym jest kłopot? Zadałem to pytanie u siebie w domu i w odpowiedzi usłyszałem: „bólem głowy”.
No tak, rzeczywiście, mówi się że, „od kłopotów głowa boli” :-0 Musi boleć, jeśli kłopot postrzegasz jako kłopot.

Sukcesy i porażki, radości i kłopoty są po prostu częścią naszego życia. Jasne jest, że wolałbyś w ogóle wyeliminować z niego wszystkie gorzkie chwile, jednak jest to możliwe tylko wtedy, gdy żyjesz całkowicie w zgodzie z prawami Wszechświata. Nie znam nikogo, kto mógłby z czystym sumieniem powiedzieć o sobie, że tak właśnie jest.

Dlatego, przynajmniej na razie, problemów nie unikniesz. Co więcej, nie warto tego robić. Zaakceptuj fakt, że błądzenie jest rzeczą ludzką, więc kłopoty po prostu pojawiają się na Twojej ścieżce. Zamiast traktować je jako „kłody rzucane pod nogi”, pomyśl o nich raczej jak o kolejnych szczeblach do lepszego Ciebie.

Jest takie powiedzenie, że co Cię nie zabije, to Cię wzmocni i jest to absolutnie prawdziwe, absolutnie dogłębne twierdzenie. To czemu stawisz czoła nie tylko stanie się błahostką z perspektywy czasu ale również doda Ci sił w Twoich przyszłych wyzwaniach!

Pomyśl teraz przez chwilę, jak reagujesz na wiadomość o niesprzyjających okolicznościach? Czy motywują Cię do dalszych starań, czy działają destrukcyjnie? To jak reagujesz, decyduje o tym jakiego typu osobowością się stajesz - czy jesteś zwycięzcą czy przegranym.

Pragnę podsumować ten artykuł tym oto cytatem (jeśli znasz autora daj mi proszę znać): „Tych co nie mają kłopotów spotkasz na cmentarzu”. Tobie życzę samych „kłopotów”. Żyj pełnią życia i niech zawsze towarzyszy Ci wiara w siebie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena