Oddam kotki, odpowiedzialnym! Wynajmę, odpowiedzialnym! Odpowiedzialni, są tu tacy? Od czego zależy Twoje życie? Kto kieruje Twoimi myślami? Postawa człowieka sukcesu.

Data dodania: 2009-07-02

Wyświetleń: 2300

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przeglądasz ogłoszenia i widzisz "oddam kotka w dobre ręce", dzisiaj częściej pojawia się hasło "oddam kotka odpowiedzialnym". Chcesz komuś wynająć mieszkanie - szukasz odpowiedzialnego.

Tymczasem tych naprawdę odpowiedzialnych jak na lekarstwo. Dlaczego?
Dlaczego tak trudno być odpowiedzialnym za swoje życie?

To proste. Nie bierzemy odpowiedzialności bo obawiamy się, że nam się nie uda. Dużo łatwiej jest wziąć odpowiedzialność za kogoś innego, np: własne dziecko (bo musisz), niż za siebie samego! Jak tu być odpowiedzialnym skoro większość ludzi uważa, że ich życiem rządzi przypadek a każdy następny dzień nie przyniesie nic poza kolejnym zmaganiem się z losem.

Doskonale wiesz, że wszystko jest proste gdy już potrafisz to zrobić. Jednak nikt nie uczył nas jak żyć, by wszystko szło po naszej myśli. Dlatego dziś Ty również możesz uważać, że tak się po prostu nie da.

Pamiętaj, że intencja to królowa, która rządzi światem. Od tego się zaczyna Twoja ścieżka rozwoju osobowości. Ty, jako istota myśląca w sposób świadomy, masz wybór co i jak postrzegasz. Nikt nie siedzi w Twojej głowie i nikt nie mówi Ci co masz myśleć.

Tak wiem, że czasem możesz mieć odczucia, że jest dokładnie odwrotnie. Dlatego jeszcze raz powtórzę: tylko Ty wybierasz sposób w jaki patrzysz na świat. Tylko Ty i nikt inny wybierasz co chcesz myśleć. Tylko Ty i nikt inny wybierasz ścieżkę, którą chcesz podążać.

Zatem masz wybór, możesz więc wybrać odpowiedzialność a robiąc to, odmawiasz jednocześnie przyjmowania postawy ofiary. Możesz być albo jednym albo drugim.

Wybierz postawę człowieka sukcesu, człowieka który świadomie kreuje swoje życie, bo jest za nie odpowiedzialny.

Kiedy już to zrobisz, zidentyfikuj co stoi Ci na drodze ku powodzeniu, co i dlaczego mogłoby Ci się nie udać. Rozbierz to na czynniki pierwsze i pracuj nad małymi elementami, które potem poskładasz znowu w całość. Tym razem jednak będzie to całość zupełnie innej jakości. Wkroczysz na Twoją ścieżkę rozwoju.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena