Każdy z nas wcześniej czy póżniej w swoim życiu kupi jakieś ubezpieczenie.Jakie rodzaje ubezpieczeń potrzebujemy?

Data dodania: 2009-06-28

Wyświetleń: 1787

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W każdym kraju mamy szereg ubezpieczeń obowiązkowych i nie tylko. Te nieobowiązkowe są oczywiście przydatne w wielu wypadkach, gdy stanie się nam coś losowego w sytuacji nietypowej. Polecam wszystkim przejrzeć odpowiednio listę przysługujących nam praw i obowiązków przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej. Jak wiadomo odpowiednie ubezpieczenie ma bowiem swoją wartość większą niż tylko same pieniądze. Daje nam ono bowiem poczucie bezpieczeństwa. A tego nie wymienimy na żadną walutę świata.
Doskonale wiemy, że takich rodzajów ubezpieczeń mamy masę i niestety, ale niektórych nie unikniemy, jeśli chcemy odpowiednio egzystować generalnie czy to w Polsce czy też w innym kraju. Zdecydowanie dobrze jest się ubezpieczyć jeśli wyjeżdżamy na wakacje. Jak wspomniałem wcześniej najważniejszym punktem powinno być przeczytanie naszej umowy ubezpieczeniowej chyba linijka po linijce łącznie z drobnym makiem. Jeśli chodzi o małe firmy to czasami zdarzają się pewne problemy z wypłacalnością i solidnością takich miejsc. zdecydowanie jednak polecam szukanie firm zajmujących się takimi sprawami jak najdłużej. Tu doświadczenie odgrywa ogromną rolę. Przykładem ubezpieczenia potrzebnego nam w życiu codziennym jest oczywiście ubezpieczenie zdrowotne i znane wszystkim ubezpieczenie OC – odpowiedzialności cywilnej. Tu mamy niezwykły rozkwit konkurencji w ostatnich latach, a nawet w miesiącach zatem możemy liczyć na nieco niższe ceny niż przed laty. Na pewno jeśli wybieramy takie ubezpieczenie to musimy się kierować przede wszystkim ceną, ale również powinniśmy nieco spojrzeć na warunki umowy, bowiem jest wiele haczyków w niektórych tańszych ubezpieczalniach. Niezręczny kupujący może to po prostu przeoczyć i niestety mieć same problemy.
A niestety po takim fatalnym zakupie pozostaje nam jedynie mieć pretensje do samego siebie. Bowiem przecież czytaniem umowy ubezpieczeniowej nie kosztuje nas nic, oraz mamy na to wystarczająco dużo czasu. Cóż. Niektórzy mają więcej pieniędzy niż czasu i dlatego pewnie czasami drogo płacą za błędy.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena