Czy popełnianie błędów oznacza życiową porażkę? Szczęście a cierpienie. Jaki jest cel Twojego życia? Skąd wiesz czy jesteś człowiekiem sukcesu?

Data dodania: 2009-06-25

Wyświetleń: 2863

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Historia (również Wikicytaty) mówi nam, że twierdzenie to sformułował Seneka Młodszy, zatem już starożytni znali tę prawdę. Jestem pewien, że Ty również doskonale ją znasz, jednak jak często zastanawiałeś się jakie owa prawda ma znaczenie dla Ciebie?

W dzisiejszych czasach, kiedy większość ludzi nastawiona jest na sukces, słowa te poszły częściowo w zapomnienie. Co więcej, są raczej źle kojarzone - masz odnieść sukces a nie błądzić!

Tymczasem błądzenie, a raczej popełnianie błędów, jest nieodłączną częścią sukcesu. Jeśli popełnisz błąd i zamiast sukcesu poniesiesz porażkę, to tylko po to, by potem Twój sukces lepiej smakował. Wystarczy, że wyciągniesz wnioski z tej lekcji, po to by potem owe błędy eliminować.

Sukces - porażka, szczęście - cierpienie, powodzenie - pech, są po prostu swoimi przeciwnościami i jedno nie może istnieć bez drugiego. Skąd mógłbyś wiedzieć, czy jesteś człowiekiem sukcesu, jeśli na Twojej ścieżce nie odniósłbyś kilku porażek, które były wynikiem popełnionych wcześniej błędów? Czy mógłbyś wiedzieć, że jesteś szczęśliwy, jeśli przedtem nie cierpiałbyś?

Kiedy uczysz się czegoś nowego, błąd będzie towarzyszyć Ci dość często. Daj sobie prawo do popełniania błędów. Ciesz się tym, że popełniasz błędy! Ciesz się i bądź świadom, że to właśnie z powodu chęci poznania czegoś nowego błąd ów popełniłeś.

Pamiętaj, że tylko ten kto nic nie robi nie jest narażony na pomyłki. Jednak osoba taka stoi w miejscu. Stała się zaprzeczeniem celu życia - ciągłego rozwoju - zgubiła swoją ścieżkę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena