Za czym gonisz w życiu? Czy jak wielu gonisz za pieniądzem? Czy może za ideałami, które wcale nie są Twoje, bo pochodzą od innych ludzi? Podążaj za własnym szczęściem.

Data dodania: 2009-06-22

Wyświetleń: 2536

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Za czym gonisz w życiu? Co na Twojej ścieżce jest najważniejsze? Dlaczego? Przystopuj na chwilę i zastanów się. Pomyśl: jakimi wartościami kierujesz się w życiu?

Czy gonisz za pieniądzem? Czy może najważniejsza jest dla Ciebie Twoja kariera? Czy masz swój własny przykład do naśladowania? Może w ogóle nie myślisz o sobie i żyjesz cały czas poświęcając swoje ideały w imię tego co wymyślił dla Ciebie ktoś inny? Co to jest? Za czym gonisz?

Jeśli w ogóle warto za czymś gonić w życiu to taką rzeczą a raczej wartością jest szczęście. Jeśli masz szczęście, to masz wszystko. Z drugiej strony, jest wiele osób na tej wspanialej planecie, którzy wszystko już dawno posiedli jednak nigdy nie zaznali szczęścia.

Zatem warto gonić a raczej podążać za szczęściem, bo to przekłada się na inne płaszczyzny Twojej ścieżki i z całą pewnością warto również wiedzieć czym owo szczęście jest.

Tak jak w przypadku próby określenia czym jest miłość, podobnie będzie w przypadku szczęścia. Każdy z nas inaczej postrzega swoją rzeczywistość. Każdy z nas ma własne filtry poprzez które patrzy na świat, więc i szczęście będzie dla Ciebie czym innym.

Żeby być szczęśliwym, najpierw musisz... być szczęśliwym. Musisz poczuć się szczęśliwym, wzbudzić w sobie to uczucie. Wtedy zauważysz powody do szczęścia. Twoje własne powody a im bardziej szczęśliwym się poczujesz, tym więcej będziesz zauważać kolejnych powodów do zadowolenia.

Więc bądź szczęśliwy. Poczuj się tak jakbyś już doznał tego uczucia i tak właśnie Ci się stanie. Szczęście bowiem, to stan umysłu a nad swoim umysłem Tyko TY masz kontrolę.

Oto sposób - moim zdaniem - jedyny sposób, warty by o nim mówić, pogoni za szczęściem. Pogoni za czymkolwiek.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena