Kilka porad jak zacząć sprzedawać ubezpieczenia.Czy w obecnych czasach przy tak dużej konkurencji na rynku ubezpieczeniowym można zarobić na sprzedaży ubezpieczeń ?

Data dodania: 2009-06-19

Wyświetleń: 12073

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele osób na pewno zastanawia czy nie związać swojej kariery zawodowej z ubezpieczeniami i zostać agentem ubezpieczeniowym.Trzeba zacząć od tego ze sprzedaż ubezpieczeń to trudny rynek i może upłynąć wiele czasu zanim zaczniemy zarabiać pieniądze które przyniosą nam satysfakcję.
Z reguły aby zostać agentem ubezpieczeniowym trzeba prowadzić działalność gospodarczą co wiąże się ze sporymi wydatkami, czyli składki ZUS, koszt wynajmu lokalu oraz wiele innych jak internet, drukarka czy paliwo do samochodu.Własna działalność gospodarcza nie jest warunkiem podstawowym zostania agentem, bo można też starać się o etat w firmie ubezpieczeniowej.
Ponadto aby sprzedawać ubezpieczenia należy zdobyć licencję KNF i nie każdy ją otrzyma.
Aby zdobyć taką licencję należy mieć co najmniej średnie wykształcenie i nie być karany za przestępstwa umyślne. Natomiast nie zostanie się agentem bez odbycia 152-godzinnego kursu podstawowego i 48-godzinnego kursu z wybranych polis, jeśli chce się pracować jako multiagent oraz zdania egzaminu.Kurs taki jest z reguły płatny a organizują je wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe.
Po wpisie do rejestru KNF można już zdobywać klientów.
Jeśli chodzi o zdobywanie klientów najłatwiej znaleźć klienta na ubezpieczenia samochodowe, jednak za takie ubezpieczenia otrzymamy niewielką prowizję najwyższe prowizje otrzymamy za ubezpieczenia zdrowotne jednakże jest dość ciężko znależć klientów na takie ubezpieczenia.Agent może urządzić sobie biuro, z telefonem i komputerem, ale może też pracować w domu. Wydatków i tak się nie uniknie, gdyż multiagent musi obowiązkowo wykupić polisę OC na sumę gwarancyjną 1 mln euro od jednego zdarzenia i 1,5 mln euro na wszystkie zdarzenia, od której składka roczna wynosi od 2 do10 tys. zł. Odpowiedzialność za agenta ponosi firma ubezpieczeniowa, z którą ma podpisaną umowę.

Jednak przy odrobinie cierpliwości i samozaparcia po jakimś czasie ten zawód naprawdę może przynieść nam dużą satysfakcję zarówno osobistą jak i finansową.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena