Czy warto wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne ?Jaki jest koszt prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego?W którym towarzystwie ubezpieczeniowym najlepiej wykupić takie ubezpieczenie.

Data dodania: 2009-06-18

Wyświetleń: 5096

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Troszcząc się o stan swojego zdrowia i o zdrowie swoich najbliższych, każdy z nas chce mieć szybki dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej, a także pewność, że usługi zdrowotne, za które płacimy, są najwyższej jakości. Cenimy placówki medyczne, w których pracuje uprzejmy personel medyczny, a lekarz poświęca nam odpowiednio dużo czasu, szanując nas i starając się nam pomóc. Niezbyt często publiczne przychodnie i szpitale są nam w stanie zapewnić świadczenia i usługi zdrowotne na czas, dlatego poszukujemy innych rozwiązań. Każdorazowe płacenie za wizytę w prywatnych gabinetach może nas słono kosztować. Dlatego coraz częściej jesteśmy zainteresowani alternatywnym, prywatnym leczeniem.Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje ubezpieczenia zdrowotne.Czy warto sobie wykupić takie ubezpieczenie skoro już i tak płacimy składkę zdrowotną do NFZ?
Zdecydowanie warto ponieważ takie ubezpieczenie jest niewielkim wydatkiem, a w zamian otrzymamy o wiele więcej niż przy tradycyjnym ubezpieczeniu.
Prywatne ubezpieczenia zdrowotne noszą również nazwę komercyjnych, rynkowych lub dobrowolnych. Jest to ubezpieczenie od ryzyka konieczności ponoszenia wydatków na zaspakajanie potrzeb zdrowotnych. Ceny polis ubezpieczeniowych są zróżnicowane ze względu na zakres przedmiotowy ubezpieczenia oraz ze względu na ryzyko zdrowotne ubezpieczonych, indywidualnie lub grupowe.
Ubezpieczenia z NFZ tak naprawdę oferuje nam podstawową opiekę zdrowotną i niejednokrotnie w niezadowalającym poziomie.
Wykupując prywatne ubezpieczenie otrzymamy min. dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu, specjalistów, badań specjalistycznych a nawet otrzymamy rekompensatę za każdy dzień pobytu w szpitalu.Zalety takiego ubezpieczenia to:
- dostęp do dużej liczby placówek medycznych (nawet w najmniejszych miastach)
- konkurencyjna cena dla osób bez większych problemów zdrowotnych oraz dla firm niezależnie od stanu zdrowia pracowników
- droższe warianty mogą obejmować leczenie za granicą
- możliwe rozliczenia gotówkowe za usługi medyczne świadczone poza placówkami partnerskimi
Należy zauważyć że często w publicznej służbie zdrowia musimy czekać na wizyty u lekarza specjalisty czy na jakieś badania.
Jeśli ubezpieczymy się dodatkowo nic takiego nie będzie miało miejsca dziś zamawiamy wizytę u lekarza a jutro u niego jesteśmy przyjęci.To samo dotyczy badań specjalistycznych.Dodatkowo ubezpieczenie takie oferuje wizyty domowe lekarza pierwszego kontaktu co jest bardzo ważne w szczególności jeśli mamy małe dzieci.
Może więc warto zastanowić się i wydać niewielką kwotę na takie ubezpieczenie.Ubezpieczenie takie da nam napewno większe poczucie bezpieczeństwa w przypadku zachorowania.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena