Bardzo dużo osób kupuje tylko OC samochodu.Dlaczego więc za nie przepłacać?Nie warto przepłacaź za ubezpieczenie OC ponieważ i tak sumy odszkodowania są gwarantowane przez ustawę.

Data dodania: 2009-06-14

Wyświetleń: 4232

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co to jest ubezpieczenie OC samochodu?
Jest to obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych.Ubezpieczenie to gwarantuje wypłatę odszkodowania osobie której np. uszkodzimy samochód w trakcie kolizji.Co ciekawe takie ubezpieczenie musimy posiadać nawet wtedy gdy pojazdem nie poruszamy się po drogach publicznych a np. samochód stoi sobie spokojnie w garażu.

Z własnego doświadczenia wiem że wiele osób przepłaca wykupując ubezpieczenia samochodu.Kwestia ceny ubezpieczenia jest ważna w przypadku wykupu pakietu ubezpieczeniowego np.OC+AC+ASSISTANCE, jeżeli jednak wykupimy samo OC to powinniśmy się kierować tylko i wyłącznie ceną takiego ubezpieczenia.
Dlaczego opiszę w dalszej części artykułu.

Może napiszę co pisze ustawodawca o tym ubezpieczeniu:
Ubezpieczenie obowiązkowe na mocy Ustawy o Ubezpieczeniu Obowiązkowym, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczeń Komunikacyjnych z dnia 22.05.2003r.Ubezpieczenie to chroni przed roszczeniami osób trzecich poszkodowanych w czasie spowodowanego przez Twój pojazd wypadku do następujących sum gwarancyjnych:
szkody na osobie - 1.500.000 EUR w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych
szkody w mieniu - 300.000 EUR w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych.

Trzeba wiedzieć że wszystkie polisy w zakresie tego produktu mają te same warunki określone w ww. ustawie.
Oferty ubezpieczenia różnią jedynie poziomy cen.Skoro wszystkie polisy ubezpieczenia towarzystw ubezpieczeniowych spełniają warunki ustawy po co mamy przepłacać?

Wiedzmy o tym że bez względu na to czy wykupimy polisę ubezpieczeniową za 100 złotych czy za 1000 złotych to i jedna i druga polisa spełnia wszystkie wymagane warunki.
Natomiast w przypadku ubezpieczeń samochodu np. AC już trzeba uważać bo być może kupimy je tanio, ale w umowie będzie zawarty wysoki udział własny w szkodzie czy odszkodowanie zostanie nam wypłacone jeśli szkoda bedzie wyższa niż np. 500 złotych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena